Vecmāmiņa pa mammas līniju – bērnam tuvākais cilvēks. Uzzini, kāpēc tā!

06-12-2017

vecmamina

Vecmāmiņai pa mātes līniju ir ļoti liela un svarīga loma bērna dzīvē. Viņa ne tikai nodod dzimtas zināšanas un pieredzi, dāvā mīlestību, siltumu un rūpes – viss ir daudz dziļāk.

Vecmāmiņas nozīmi nosaka arī gēni. Nav noslēpums, ka ģenētisko materiāli bērni daudzējādā ziņā manto ne no vecākiem, bet arī no vecvecākiem.

Tāpēc bieži notiek, ka bērni šķiet līdzīgi saviem mirušajiem radiniekiem. Speciālisti teic, ka bērns izskata ziņā var būt īpaši līdzīgs vecmāmiņa pa tēva līniju. Savukārt tā dēvētās emocionālās inteliģences ziņā nozīmīga ir mātes māte.

Interesanti, ka izjūtas, kādas bijušas vecmāmiņai grūtniecības laikā, var ietekmēt viņas meitas bērnu attīstību. Svarīgi saprast, ka ģimene ir vienots, vesels organisms un visi tās locekļi ir savā starpā saistīti ciešāk nekā mums reizēm varētu gribēties.

Kopā ar gēniem un visu labo, ko sevī redzam, mēs nododam bērniem un mazbērniem slimības un kaitīgos ieradumus, noslieces un atkarības. Ņemot to vērā, vēlreiz gribas atgādināt, ka pret savu psiholoģisko un fizisko veselību nedrīkst – mūsu veselība ietekmēs mazbērnus!

loading...

1 Comment

  1. AIJA 06.12.2017 at 14:56 - Atbildēt

    Pats par sevi, mammas mamma ir tieša radiniece, a vīra māte jau tālāka radiniece- nejauši sastapta vīrieša māte, sveša dzimta.