Kā laistīt naudas koku, lai tas ziedētu

06-12-2023

Foto – Pixabay

Kurš no mums mājās nav audzējis naudas koku? Tā kā šis augs tiek uzskatīts par laimes un bagātības simbolu, tas bija pazīstams iemītnieks uz palodzēm burtiski katrā dzīvoklī mūsu valstī.

Bet vai kāds no mums atceras, kā naudas koks ziedēja? Jā, izrādās, ka tas var ziedēt! Taču tas notiek reti. Lai augs uzziedētu, ir jāzina daži noslēpumi, piemēram, ar ko naudas koku laistīt.

Kā laistīt naudas koku

Šo noslēpumu man atklāja kāda kolēģe. Viņa kā liela mājas dārzkopības cienītāja reiz dalījās ar kolēģiem priekā, ka viņai uzziedējis naudas koks.

Mūsu pārsteigums nebija mazs, jo mēs domājām, ka šis augs vispār nezied.

Izrādījās, ka šim procesam ir jāievēro daži nosacījumi, piemēram, pareiza laistīšana, barošana un citi.
Pierakstījusi visus padomus, nolēmu tos izmēģināt ar augu mājās. Pārsteidzoši, bet ļoti īsā laikā redzēju, ka naudas koks uzziedēja. Es steidzos dalīties noslēpumos arī ar jums.

Kā laistīt naudas koku, lai tas ziedētu

Krasula ir cits naudas koka nosaukums. Augs ir tik populārs, jo tā kopšana ir diezgan vienkārša. Tomēr, ja tam trūkst barības un līdzekļu, nevar rēķināties ar pilnvērtīgu augšanu un ziedēšanu. Naudas koks ātri iesakņojas gandrīz jebkurā augsnē, un pat viena lapiņa var izveidot jaunu stādu.

Naudas koka zieds izskatās pēc nelielas vālītes ar baltiem, dzelteniem vai rozā ziediem, kas izskatās kā zvaigznes. Turklāt ziedēšanas laikā naudas koks ļoti patīkami smaržo. Tiesa, koks nezied uzreiz, bet tikai pēc sešiem vai vairāk gadiem no iestādīšanas brīža.

Krasulai vajadzētu ziedēt apmēram reizi gadā, bet tā var arī vairākus gadus nedāvāt ziedus.
Iemesli, kāpēc naudas koks nezied, var būt vairāki:

– Augam nepatīk spoža saule, tāpēc podiņu ar to labāk novietot pie loga ziemeļu pusē.

– Aktīvai augšanai un ziedēšanai nepieciešama nedaudz skāba augsne. To var nodrošināt ar fosfora mēslojumu. Atcerieties, ka parastā augsne no dārzeņu dārza naudas kokam ir piemērota tikai sakņu iesakņošanai. Tāpēc labāk to uzreiz iestādīt piemērotā augsnē.

– Naudas koks tiek uzskatīts par sukulentu, tāpēc bieža laistīšana var tam kaitēt. Ja uz lapām parādās gaiši brūni punktiņi, tas nozīmē, ka laistīšana ir pārāk bieža. Augu pietiek laistīt reizi 5-7 dienās.

– Augam nepatīk stāvošs gaiss, tāpēc telpa, kurā tas aug, periodiski jāvēdina. Siltajā sezonā naudas koks lieliski jūtas uz ielas vai atklātā balkonā. Tikai pārliecinieties, ka tam nevar piekļūt mājdzīvnieki. Tā kā lapās ir neliels daudzums arsēna, to apēšana var kaitēt jūsu mājdzīvniekam.Kā veicināt ziedēšanu

Ziemas laikā krasulu vajadzētu turēt vietā, kas atrodas tālu no radiatoriem un sildierīcēm. Atcerieties, ka augam nepatīk siltums.

Tā kā naudas kokam nepieciešams elpot, neaizmirstiet nomazgāt putekļus no lapām.

Pārbaudiet augu, vai tas neslimo ar slimībām un sēnītēm. Zirnekļērces, laputis un citas invāzijas neļaus kokam ziedēt. Tāpēc vispirms būs jāveic ārstēšana, lai atbrīvotos no slimībām, un tikai tad jānodarbojas ar ziedēšanas stimulēšanu.

Naudas koka laistīšana, kas nodrošinās ziedēšanu

Bet, ja visi iepriekš minētie iemesli ir novērsti, bet augs joprojām nezied, ir līdzeklis, kā to mainīt. Naudas koka ziedēšanu var stimulēt ar acetilsalicilskābi, ko mēs agrāk dēvējām par aspirīnu.

Lai pagatavotu pareizo līdzekli, izšķīdiniet vienu aspirīna tableti 1 litrā ūdens. Ar šo daudzumu pilnīgi pietiks, lai aplaistītu liela izmēra koku. Tikai pārliecinieties, ka skābe ir pilnībā izšķīdusi. Lai to izdarītu, labāk ir tableti iepriekš sasmalcināt pulverī.

Pirms ārstēt naudas koku ar šādu līdzekli, vispirms tas jālaista ar tīru ūdeni istabas temperatūrā un tikai tad jāpielieto aspirīna mēslojums. Ar šo līdzekli var aplaistīt augsni ap stumbru un apsmidzināt lapas. Apsmidzinot mēģiniet nodrošināt minimālu pilienu lielumu, lai pārāk daudz neapplūstu augu.

Šādu laistīšanu pietiks veikt trīs reizes mēnesī, lai koks ziedētu. Turklāt šāda apstrāde nodrošinās naudas kokam aktīvu augšanu, stiprinās imunitāti, pasargās to no sausuma un slimībām.

Ceram, ka padomi bija noderīgi!

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Naudas koks – apbrīnojams istabas augs, kas palīdz pret daudzām kaitēm

Rituāls bagātībai ar naudas koku un baznīcas svecēm. Iesaka ezoteriķi

Naudas koks piesaista mājai labklājību. Tomēr pret to jāizturas piesardzīgi!

loading...