Darbi ar augiem dārzā un uz palodzes decembrī. To ir vairāk nekā domāji!

05-12-2023

Foto – Pixabay.com

Mēness sējas kalendārs 2023. gada decembrim: ko darīt dārzā?

Nosauksim labākos datumus darbam ar augiem decembrī un brīdināsim par sliktām ražas dienām.

Decembris ir salīdzinoši mierīgs periods vasarnīcu īpašniekiem un dārzkopjiem, taču darbi zemes gabalā turpinās.

Gada pēdējā mēnesī galvenokārt nodarbojas ar augu audzēšanu siltumnīcā un uz palodzes. Dārzā tiek pārbaudīti ziemojošie augi un stādīti krūmi. Biežu snigšanu gadījumā dažus augus var apklāt ar sniegu, lai pasargātu tos no sala.

Mēnesim ir liela ietekme uz augu veselību un vitalitāti. Mēness dārznieka kalendārs palīdzēs jums plānot stādījumus decembrī.Mēness sējas kalendārs 2023. gada decembrim katrai dienai

1. decembris – siltumnīcā un uz palodzes var sēt skābenes, spinātus, redīsus un salātus, bet dārzā nodarboties ar ziemas potēšanu un spraudeņu sagatavošanu. Šī diena ir piemērota sēklu mērcēšanai, salātu audzēšanai un pārstādīšanai podiņos, taču nav ieteicams lietot minerālmēslus un pesticīdus.

2.-3. decembrī ir laiks garšaugu, pikanto garšaugu un ārstniecības augu audzēšanai, kā arī augsnes uzirdināšanai un ielabošanai, augu smidzināšanai pret kaitēkļiem un slimībām. Dārzā un mazdārziņā var nodarboties ar sniega aizturēšanu. Nav ieteicams stādīt, pārstādīt, laistīt, barot un apgriezt augus.

4.-6. decembris ir piemērots laiks salātu, garšaugu, sīpolu, ķiploku, seleriju stādīšanai, augsnes irdināšanai un sniega aizturēšanai, kā arī slimu un sausu koku zaru apgriešanai. Dārzā un puķu dobē nāk labvēlīgs periods puķu un augļu koku stādīšanai. Ir iespējams novākt kalmju ražu. Sēklu mērcēšana nav ieteicama.

7.-8. decembrī ir labas dienas pētersīļu, mandeļu un seleriju audzēšanai zaļumiem, sakņaugu sējai un stādu piķēšanai, krūmu un koku apgriešanai, sanitārajai apgriešanai. Ir atļauts stādīt un pārstādīt puķes. Augus ziemai var pārklāt. Nav ieteicama smidzināšana ar toksiskām ķīmiskām vielām.

No 9. līdz 11. decembrim ir ļoti labvēlīgas dienas jebkuru augu stādīšanai un pārstādīšanai. Var barot un apstrādāt augus, apgriezt un pārziemināt, sagatavot spraudeņus un mērcēt sēklas. Tomēr saskaņā ar sējas kalendāru šajās dienās nav ieteicams pavairot augus, dalot saknes un sīpolus.

12.-14. decembris – jaunā mēness dienas. Saskaņā ar Mēness sējas kalendāru nav ieteicams traucēt augus.

15.-17. decembris – labas dienas zaļumu un salātu audzēšanai, cigoriņu audzēšanai, kā arī augu smidzināšanai no kaitēkļiem un slimībām. Ieteicams mērcēt sēklas, uzirdināt un ravēt augsni, nodarboties ar sniega aizturēšanu dārzā. Izvairieties no pārmērīgas augu laistīšanas, zaru apgriešanas un sakņu bojāšanas, jo tas var palēnināt dziedināšanas procesu.

18.-19. decembris ir labvēlīgas dienas dārzeņu, garšaugu un puķu stādīšanai. Ieteicams samazināt laistīšanu un barošanu. Ir iespējams nodarboties ar sniega aizturēšanu un spraudeņu veidošanu, bet nav ieteicams apstrādāt augus pret kaitēkļiem un cirst kokus.

20.-21. decembrī – atļauta augu apstrāde, stādu retināšana, ravēšana un koku aizsardzība pret salnām un grauzējiem. Nav ieteicama augu sēšana un pārstādīšana. Nedrīkst arī barot un pārmērīgi laistīt augus.

22.-24. decembris – auglīgas dienas visu kultūru stādīšanai un audzēšanai uz palodzes, siltumnīcā un dārzā. Puķu dobē var stādīt daudzgadīgās un sīpolpuķes puķes, bet ārzā mulčēt ziemcietes. Ieteicams veikt ziemas potēšanu dārzā.

25.-26. decembris ir piemērots laiks sīpolu, ķiploku un pētersīļu zaļumu sēšanai, kā arī sēklu ielikšanai stratifikācijai un puķu sēšanai. Dārzā var veikt koku un krūmu iestrādi sniegā. Nav ieteicama kodināšana un augu pārstādīšana.

27. decembris ir pilnmēness diena. Mēness sējas kalendārs 2023. gada decembrim neiesaka strādāt ar augiem.

28. decembris – var sēt dārzeņus un garšaugus siltumnīcā un uz palodzes, kā arī stādīt un pārstādīt stādus, stādīt un apgriezt istabas puķes. Ieteicams mērcēt sēklas, izmantot minerālmēslus un organiskos mēslošanas līdzekļus, kā arī apstrādāt pret kaitēkļiem. Koku apgriešanu var veikt tikai tad, kad temperatūra ir pozitīva.29.-31. decembrī – nav ieteicama augu stādīšana, pārstādīšana, mēslošana un apgriešana. Šīs dienas tiek uzskatītas par neproduktīvām. Var nodarboties ar sniega aizturēšanu un augu segšanu, noņemt liekās atvases un mēslot stādus uz palodzes.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mēness kalendārs 2023. gada decembrim: labvēlīgās un bīstamās dienas

Mēness kalendārs DECEMBRIM matu griešanai, krāsošanai un veidošanai

loading...