16.jūlijā Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums; ko saka astronomi, ko – astrologi?

12-07-2019

2019. gada 16. jūlija vakarā un 17. jūlija naktī Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums Mežāža zīmē.

Lai arī Mēness aptumsumi nav pārāk reta astronomiska parādība, šis Mēness aptumsums būs nozīmīgs, jo līdz nākamajam ievērības cienīgam Latvijā redzamam Mēness aptumsumam būs jāgaida vairāk nekā seši gadi, kad 2025. gada 7. septembrī būs novērojams pilns Mēness aptumsums, informē Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA StarSpace.

Aptumsuma sākumā Mēness vispirms ieies Zemes pusēnā, pēc tam plkst. 23:02 sāksies aptumsuma daļējā fāze, kas ilgs gandrīz trīs stundas līdz 17. jūlija plkst. 2:00. Mēness aptumsuma maksimālās fāzes brīdis visur Latvijā būs 17. jūlijā plkst. 0:31, bet Mēness aptumsums beigsies plkst. 3:18, kad Mēness izies no Zemes pusēnas.

Aptumsuma maksimālās fāzes brīdī satumsusi būs nedaudz vairāk nekā puse no Mēness diska. Jāņem vērā, ka aptumsuma laikā Mēness atradīsies zemu virs horizonta dienvidaustrumu un dienvidu pusē. Aptumsums risināsies Mežāža zīmē, atzīmē astrologi.

Lai arī Mēness aptumsumi pasaulē notiek vidēji divas trīs reizes gadā, ne visi aptumsumi ir novērojami Eiropā. Nereti aptumsumu novērošanai traucē arī nelabvēlīgi laika apstākļi. Latvijā iepriekšējais Mēness aptumsums bija novērojams šī gada 21. janvāra rītā.

Astrologi uzskata, ka Mēness aptumsums ir saistīts ar cilvēku zemapziņas reakcijām. Tā kā vērojamais būs daļējs aptumsums, tas vairāk ietekmēs atsevišķas personības. Apvienojumā ar Plūtona ietekmi tas pastiprinās emociju intensitāti.

Priekšplānā izvirzīsies ar darbu, personiskiem mērķiem un attiecībām saistīti jautājumi. Šajā laikā tiks noteiktas prioritātes tuvākajiem sešiem mēnešiem.

Šī perioda situācija var prasīt pārskatīt pieeju lietām un koriģēt dzīves stratēģijas. Šis laiks izgaismos tās dzīves jomas, kurām piešķirama prioritāra nozīme, un darbus, kas jāmaina vai jāpabeidz.

Aptumsums ir potenciāli bīstams tiem, kuriem ir nosliece uz pārdzīvojumiem un emocionālām svārstībām. Vispiesardzīgāk jāizturas zīmēm, kuras aptumsums skars visvairāk – Strēlniekiem un Dvīņiem.

Ne sevišķi veiksies Auniem, Vēžiem, Svariem, kuriem arī jārīkojas piesardzīgi un apdomīgi. Auniem iespējamas pārmaiņas darbā, bet Vēzis var gaidīt pārmaiņas attiecībās.

Toties Mežāzim aptumsums un turpmākās divas nedēļas var atnest gan nopietnas problēmas, gan lieliskas iespējas.

Visveiksmīgāk šo aptumsumu pārdzīvos Vērsis un Jaunava, viņu dzīve var mainīties uz labo pusi gan darba lietās, gan privātajos jautājumos.

Nākamā iespēja novērot daļēju Mēness aptumsumu Latvijā būs 2023. gada 28. oktobra vakarā. Taču šī aptumsuma laikā satumsīs tikai neliela Mēness diska apakšējā daļa.

Lai novērotu Mēness aptumsumu, nav nepieciešams speciāls aprīkojums. To bez grūtībām būs iespējams novērot ar neapbruņotu aci. Galvenais priekšnoteikums veiksmīgiem novērojumiem ir skaidras debesis un piemērota novērojumu vieta, kurā skatu dienvidaustrumu un dienvidu virzienā neaizsedz ēkas vai koki.

loading...

1 Comment

  1. Ineta 12.07.2019 at 16:12 - Atbildēt

    Ūdensvīru kas gaida?