Pazīlēsim? Kā ieskatīties nākotnē ar glāzi, papīrīti, ziedu un kārti

21-11-2017

kartis1


Agrākajos laikos jaunas meitas un puiši labprāt zīlēja savu nākotni, pievērsdami īpašu uzmanību precību izredzēm.
Ar šo zīlēšanu saistīti ticējumi bijuši daudzām tautām un nereti saglabājušies līdz mūsdienām.

Šeit minēsim mazāk zināmus zīlēšanas veidus.

Nākotni zīlējot…

Ar ūdensglāzi var rīkoties dažādi, taču viens veids ir šāds: iedomājies kādu vēlēšanos, ielej glāzē sešas karotes ūdens un atstāj uz nakti. Ja no rīta ūdens būs vairāk, tad vēlēšanās piepildīsies. Ja mazāk – nepiepildīsies.

Ar aizdedzinātu papīriņu zīlē tā: aizdedzini to, turot virs pelnu trauka vai dzelzs paplātes, un novieto tā, lai ēna kristu uz sienas. Pēc ēnas kontūrām mēģini noteikt, ko tās attēlo. Tas, ko saskatīsi, būs saistīts ar Tavu nākotni.

Ar aizdedzinātu skaliņu zīlē tā: to degošu ātri iemērc ūdenī. Ja skaliņš tūlīt nodziest, Tu tuvākajā nākotnē dzīvosi nabadzīgi. Ja uguns pāries augstāk – dzīvosi pārticīgi.

Ar kārti zīlē šādi – jauns puisis gulētejot liek pagalvī kādu no kārtīm ar dāmu, jauna meitene – kārti ar kungu. Tad sapnī parādās nākamais laulātais.

Ar priekšautu zīlē tā – ja tas sagriezies sānis, tad iecerētais domā par citu, ja tas atraisās pats no sevis vai nošļūk, tad līgavainis aizies pie citas. Mazgājot priekšautu, tas jāmazgā gareniski, lai jaunekļi meitu ievērotu. Priekšautā nedrīkst slaucīt rokas, jo tad var iekļūt ļaužu valodās.

Jauna mēness naktī zīlē tā – iziet ārā un skatās mēnesī līdz pulksten divpadsmitiem, pēc tam iet gulēt un ne ar vienu vairs nerunā. Kurš rādīsies sapnī, tas būs līgavainis. Tāpat varot zīlēt pilnā mēnesī.

Ar puķi zīlē tā: ja uziet laukā kādu skaistu, vēl neizplaukušu puķīti, tad, to pirmo nakti no-liekot istabā, vajag kaut ko iedomāties. Ja ziediņš līdz rītam būs izplaucis, tad vēlēšanās piepildīsies.

loading...