Zemapziņas pretestība. Seši ieradumi, kas piesaista vientulību

10-01-2023

Foto – Pixabay

Būsim godīgi, pat ja tas ir nepatīkami… No savas pieredzes varu teikt: ja esi neprecējies un kāds tev saka, ka tā ir “tava izvēle”, tas ļoti sāp. Es pats reiz biju nonācis šādā situācijā, atzīst Clubber.ua raksta autors.

Bet tas bija diezgan sen, vēl pirms zināju par zemapziņas pretestību. Neuztraucieties, ja iepriekš neesat dzirdējuši šo izteicienu. Kādu laiku arī es to nesapratu. Patiesībā iemesls, kāpēc lielākajai daļai cilvēku ir problēmas ar neapzinātu pretestību, ir tas, ka viņi to nesaprot un turpina pieļaut tās pašas kļūdas. Un tomēr neviens viņiem nesaka, ka viņi dara kaut ko nepareizi.

Vienkāršāk sakot, zemapziņas pretestība ir piespiedu atteikšanās veikt būtiskas pārmaiņas savā dzīvē.

Ja šīs pārmaiņas prasa jaunu un produktīvu ieradumu veidošanos, jūs sākat pieturēties pie vecajiem ieradumiem.

Dažreiz zemapziņas pretestība var izpausties kā šaubas. Jūs izvirzāt sev ambiciozus mērķus, bet pēc tam atrunājat sevi no to sasniegšanas, domājot, ka tas ir pārāk grūti vai ka nespēsiet tikt galā.

Taču dīvainākais ir tas, ka parasti jūs nemaz nesaprotat, ka to darāt nepareizi. Smadzenes ir veidotas tā, lai kontrolētu ne tikai fiziskos, bet arī psiholoģiskos procesus. Tāpēc jebkurā brīdī cilvēka prāts ir aizņemts ar nevajadzīgu detaļu filtrēšanu un koncentrē uzmanību tikai uz vissvarīgāko informāciju, kas baro tā pamatpārliecības.

Cilvēki mēdz redzēt tikai to, kas viņiem liek noticēt tam, ko viņi jau zina. Ārējie stimuli, kurus mēs pamanām, atkārto domas un uzskatus, kas mūs padara tādus, kādi mēs esam – kādi mēs paši vēlamies būt.

Parasti cilvēka domas un impulsi atspoguļo to, ko viņš jau ir darījis pagātnē.

Tāpēc, kad mēs sakām tādas novazātas frāzes kā “pārmaiņas sākas ar jaunām domām”, tās ir pamatotas un savā ziņā pat zinātniski pierādītas. Kad mainām savas domas, mainām arī savu perspektīvu un impulsus. Un līdz ar tām mainās arī mūsu nākotne, taču bez zemapziņas pretestības.

Tagad, kad esam sapratuši, ko tas viss nozīmē, es ierosinu apspriest dažus pašdestruktīvus ieradumus, kas padara jūs vientuļus vai vientuļas – pat tad, ja vēlaties izveidot attiecības.

1. Jūs esat pārāk cinisks/a

Būsim godīgi, pat ja tas ir neērti. Ja esat nonākusi pie tādiem secinājumiem kā “visi vīrieši ir…” vai “patiesa mīlestība, iespējams, neeksistē…”, jau esat nolēmusi savas nākamās attiecības neveiksmei!

Es zinu, ka tas nav viegli, bet, ja vēlaties dot jūsu attiecībām reālu iespēju, jāatbrīvojas no visiem aizspriedumiem. Pārtrauciet pieņemt. Beidziet projicēt. Pārstājiet būt tik piesardzīgi, palaižot garām reālo iespēju būt laimīgiem.

Cinisms var būt jūsu lielākais šķērslis ceļā uz mīlestību. Tā nav jūsu vaina, ka jūsu iepriekšējās attiecības ir bijušas neveiksmīgas. Taču, ja jūs turpināsiet vilkt savu bijušo partneru bagāžu, jums neizdosies izveidot jaunas attiecības.2. Jūsu neatkarība ir viltota

Tas ir ļoti skumji. Sieviete lasa visus šos interesantos rakstus par neatkarību un to, kā tā piesaista puišus… Tāpēc viņa rada iespaidu, ka ir veiksmīga un neatkarīga. Viņa domā, ka rīkojas pareizi.

Un tad viņa iet uz kompromisiem… Viņa atsakās no daudzām lietām, lai izpatiktu savam mīļotajam. Viņa atsakās no savas dzīves un visiem saviem priekiem, lai padarītu viņu laimīgu. Šādā situācijā šķiet, ka visa šī viņas neatkarība bija izdomāta. Un, ja viņas draugs sapratīs, ka patiesībā viņa draudzenei dzīvē nav cita mērķa, kā vien turēties pie viņa ar rokām un kājām, diez vai tas viņam šķitīs veselīgi.

Neveidojiet savu dzīvi tā, lai tā patiktu jūsu draugam. Mainiet to, esiet laimīgas, un jūs redzēsiet, kas parādīsies jūsu dzīvē.3. Jūs joprojām vēlaties to, ko nevarat iegūt

Tas bieži vien norāda uz nenobriedušu personību vai, iespējams, uz kādu pagātnes traumu. Galvenais: ja vēlaties tikai to, ko nevarat iegūt (un zaudējat interesi par šo lietu, kad to iegūstat), jūs iepriekš ieprogrammējat savas attiecības neveiksmei.

Tas ir apburtais loks, kas sabotē visus jūsu centienus būt laimīgai.

Nav nekas slikts, ja precīzi zināt, ko vēlaties. Jums nav jāattaisno tas, kas jums patīk, kas jūs iedvesmo, un jūsu ideālais vīrietis. Neviens jums nesaka, ka jums ir jāiet uz kompromisiem vai ar kaut ko jāsamierinās.

Vienkārši esiet godīga pret sevi par to, kas ilgtermiņā padarīs jūs laimīgu. Kādas īpašības jums būs visgrūtāk panest? Kas jūs attur no iepazīšanās ar vīrieti? Kādām īpašībām jābūt vīrietim, lai jūs viņu iemīlētu? Visi šie jautājumi ir svarīgi.

4. Jūsu standarti ir pārāk augsti

Šī ir vēl viena galējību kategorija. Ja esat uzstādījusi tik augstu latiņu, ka neviens vīrietis nespēj attaisnot jūsu cerības (pasaku un seriālu varoņi neskaitās), ir laiks pārvērtēt savus standartus.

Neaizmirstiet, ka panākumi, nauda un vara ir īslaicīgas īpašības. Skaistums ir arī gaumes jautājums.

Vairāk domājiet par to, kādām īpašībām vajadzētu būt jūsu partnerim un kāpēc tās jums ir svarīgas.

Kad esat noskaidrojuši, kādas īpašības jums ir visvērtīgākās otrā cilvēkā, nepieļaujiet kompromisus!

Lai šie kritēriji ir jūsu meklēšanas vadlīnijas.

5. Iepriekšējās kļūdas jums neko nav iemācījušas

Kāpēc attiecības nevar izdoties? Kāpēc mēs tērējam savu laiku, iemīlēdamies un ļaujot sirdij salūzt? Ja tas jums ir kaut ko iemācījis, tas viss nav bijis veltīgi. Tā bija svarīga mācība, modināšanas zvans un varbūt pat pašizziņas brīdis.

Tagad jūs precīzi zināt, ko nevēlaties, un varat definēt sev ideālo variantu. Pēc neveiksmīgu attiecību pārdzīvojuma identificēsiet savas iekšējās problēmas un sapratīsiet, ka šis puisis nav tev piemērots un ka viņš negrasās mainīties. Nākamreiz jūs pieņemsiet labākus lēmumus!

Ja visam, kas notika, nebija jēgas un neizdevušās attiecības neko nedeva, tad jums kaut kas pietrūkst. Ieskatieties mazliet dziļāk.

6. Jūs baidāties uzvarēt

Visbeidzot, viena no lielākajām grūtībām atrast laimi ir bailes no panākumiem. Šajā gadījumā tās ir bailes uzvarēt un atrast mīlestību, pēc kuras esat ilgojies.

Kāpēc cilvēki baidās no panākumiem? Šīs bailes parasti ir saistītas ar zemu pašvērtējumu vai bērnības traumām. Dažreiz mums šķiet, ka mēs vienkārši neesam pelnījuši gūt panākumus vai ka nevaram iedomāties, ka tas viss patiešām notiks. Tādējādi mēs ejam pretēji savām vēlmēm.

Ir pienācis laiks sākt vizualizēt!

Atcerieties, ka jūsu zemapziņa ir sava veida “vārti”, kas atdala laimi no nelaimes. Iedziļinieties savas dvēseles dzīlēs, un jūs būsiet pārsteigti, ko tur varat atrast.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Lai nezaudētu savu laimi un veiksmi, neatklāj citiem šīs četras lietas!

Kā laulība un uzvārda maiņa ietekmē sievietes enerģētiku?

Slēptā agresija. Cilvēks nedara neko sliktu, bet…

Kā nelaime “iezīmē” cilvēku un kā no tā izvairīties?