Zemapziņa nemelo: lielisks veids, kā saprast, kas un kāpēc nav kārtībā

20-11-2023

Ilustrācjia – Pixabay

Nesen, apmeklējot mācību kursu, es saskāros ar lielisku tehniku (Freida!), kas palīdz pārvarēt jebkuru strupceļu jebkurā dzīves jomā. To sauc par “Brīvo asociāciju metodi”, un tās mērķis ir izvilināt no zemapziņas informāciju, ko apzināti nespējat saprast.

Gadās, šķiet, ka viss ir kārtībā, bet kaut kas neizdodas. Un jūs nevarat saprast, kas tas “kaut kas” ir. Un tikmēr neizpratne un neskaidrība atņem jums milzīgu enerģijas un dzīvesprieka daudzumu.

Beidzot noskaidrosim, kas jūs bremzē, un nomainīsim visas “mīnusa” zīmes pret trekniem “plusiem”!

Ar ko jūs neesat apmierināts?

Vispirms noskaidro, kurā jomā, kādās attiecībās, kādā virzienā tev nepieciešama skaidrība.

Piemēram, jūs nesaprotat, kāpēc jums nepatīk tas vai cits cilvēks, kāpēc nesanāk kāds projekts, kāpēc nevarat uzsākt mācības vai doties uz sporta zāli. Definējiet problēmu/izaicinājumu vienā vārdā (maksimālais vārdu salikums).

Tas var būt: “Sports”, “Laulības”, “Jauns projekts”, “Angļu valoda”, “Veselība”, “Raimonds” (ja tas ir pārpratums par kādu cilvēku).

Sešpadsmit personiskas asociācijas

Tagad no apakšas ailītē no 1 līdz 16 ierakstiet 16 vārdu asociācijas ar šo pieprasījumu/problēmu/personu. Izmantojiet jebkuras runas daļas, negatīvas un pozitīvas. Ir svarīgi, lai tās būtu jūsu PERSONISKĀS asociācijas. Tie var būt dīvaini vārdi, bet tiem ir jāatsaucas jūsu iekšienē. Tām jābūt tieši TĀM, kā jūs jūtaties, kad pieminat šo lūgumu/vārdu/uzdevumu. Vārdi nedrīkst atkārtoties.Sadaliet iegūto sarakstu pāros (1 ar 2, 3 ar 4, 5 ar 6 vienībām utt.) un tagad katram pārim rakstiet jaunas asociācijas.

Tikai pievērsiet uzmanību! Tie būs tikai vārdi bez jebkādas saistības ar sākotnējo pieprasījumu. Tātad, ja jūs sākotnēji esat izveidojis 16 asociācijas ar sportu, tagad pat nedomājiet par sportu. Vienkārši rakstiet asociācijas, kas jums radušās ar saņemtajiem vārdiem.

Kad esat ieguvuši jaunos 8 vārdus, atkal sadaliet tos pāros un izdomājiet 4 asociācijas, tad 2 un visbeidzot vienu, pēdējo!

Ko nozīmē galvenais vārds?

Iegūtais vārds pilnībā raksturo to, kā viss jūsu “es” reaģē uz sākotnējo lūgumu/personu. Tas ir tas, ko jūs PATIESI par to domājat.

Padomājiet par šo asociāciju, pāršķirstiet to no dažādiem leņķiem, padomājiet, kāpēc tā ir? Kas izraisīja šo rezultātu?

Ja asociācija ir pozitīva, iedvesmojieties no tās, ejiet uz priekšu ar šo informāciju. Bet, ja asociācija ir negatīva, padomājiet, ko jūs varat darīt, lai mīnuss kļūtu par plusu? Kas jums personīgi ir jādara, lai iegūtu jaunu rezultātu? Mēģiniet mainīt negatīvās asociācijas uz pozitīvām.

Piemēram, es, izmantojot šo tehniku, skenēju vienu svarīgu cilvēku savā izaugsmē un attīstībā. Un uzminiet ko? Tas nāca ar vārdu “Izaugsme”. Izrādās, es domāju, ka ar mani kaut kas nav kārtībā, bet izrādījās, ka es vienkārši “velku” šīs partnerības svaru. Manas smadzenes tā nedomāja!

Ko nozīmē pārējie pāri?

Pirmie 16 vārdi radās apzināti, no jūsu dzīves laikā uzkrātās pieredzes, uzskatiem, attieksmēm.

Pārējie 8 vārdi ir nedaudz dziļāki. Tie ir jūsu zemapziņas domas par šo jautājumu.

Nākamie 4 vārdi ir jūsu emocionālā reakcija. Jūs varat saprast, kādas emocijas konkrētais pieprasījums vai cilvēks jūsos izraisa. Un strādāt, lai uzlabotu/mainītu rezultātu.

Pēdējos 2 vārdus un rezultātu sauc par lēmuma trīsstūri. Tas nozīmē, ka tajā vienlaikus slēpjas jūsu dziļākā attieksme un lēmums. Pārdomājiet to, pagrieziet to, pagrieziet to garīgi. Saprotiet, jūs jau zināt, kā atrisināt šo vaicājumu, kā tikt galā ar rezultātu.

Galu galā, jūsu zemapziņa jau ir pateikusi jums pareizo atbildi tehnikas gaitā.
Uz priekšu! Nebaidieties atbrīvoties no nevajadzīgām lietām, lauzt stereotipus, tiekties pēc tā, ko VĒLATIES, nevis pēc no ārpuses uzspiestām vēlmēm.

Dievs jau ir ielicis tevī visu, kas nepieciešams tavai attīstībai un kustībai. Esi tu pats! Ieklausieties sevī, sadzirdiet sevi un rīkojieties bez šaubām.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Svešas drēbes un rotaslietas: vai drīkst valkāt, kā attīrīt?

Zemapziņas pretestība. Seši ieradumi, kas piesaista vientulību

Izvēlies durvis un uzzini, ko slēpj tava zemapziņa!

Par tiem, kam atņemta bērnība… un arī briedums. Ko bērnam nodara neprognozējami vecāki?