Zeltu jāvalkā uzmanīgi – pret to iespējama alerģiska reakcija

10-12-2015

zelts3


Kopš seniem laikiem cilvēki zeltu augstā vērtē tur ne tikai tāpēc, ka metāls ir skaists, bet arī tāpēc, ka tam piemīt dziednieciskas īpašības.

Zināms, piemēram, ka zelts spēj dezinficēt, nonāvēt mikroorganismus, tāpēc zeltlietas ieteicams valkāt epidēmiju laikā. Uzskata, ka zelts stiprina organismu, paaugstina tā pretošanās spējas slimībām, pozitīvi ietekmē nervu sistēmu un sirdsdarbību. Bet sevišķi ieteicams zeltlietas valkāt ādas slimību gadījumos.

Taču dažiem cilvēkiem vielmaiņu procesa īpatnības organismā ir tādas, ka zelts uzsūcas audos un iekrāso tos zilganpelēkā krāsā. Medicīnā šo parādību dēvē par hriziāzi (no grieķu “hrizos” – zelts). Tāpēc visiem, kam patīk masīvas zelta ķēdītes, gredzeni un auskari, ir jāpavēro sevi, lai noskaidrotu, vai šis metāls uz organismu iedarbojas pozitīvi.

Paaugstinātas jutības izpausmes pret zeltu ir – slikts garastāvoklis, sliktāk aug mati, pasliktinās zobu stāvoklis, sākas sarežģījumi nierēs un aknās. Ja šādi simptomi parādījušies, no regulāras zeltlietu valkāšanas labāk atturēties.

loading...