Zaudēts darbs nav zaudēta dzīve! Četru sieviešu stāsti, kā tikt galā ar darba zaudējumu

16-07-2019


Ceturtais padoms: JAU IEPRIEKŠ SAGATAVOJIETIES, KA PALIKSIET BEZ DARBA

Moto: No katras algas atlieku nebaltai dienai!

Ikvienam cilvēkam piemīt bailes no nabadzības. Mēdz apgalvot, ka visspēcīgāk to izjūt bagātnieki. Tāpēc jāņem vērā: kad paliekat bez darba, vienīgi bailes no nabadzības jums rada vissmagāko psihisko stāvokli.

Psiholoģiskais treniņš (mainīt domu gaitu) un ķermeņa relaksācija dos daudz lielāku efektu, ja viss notiks nomierinošu domu fonā: man ir, no kā pārtikt nākamajā mēnesī.

Iztēlojieties divas sievietes, kurām ir kaut cik vienādi ienākumi, bet viena no viņām dzīvo no algas līdz algai (dažreiz aizņemdamās pat maizei), savukārt otrai ir rezerves, kas līdzinās viņas gada (vai vismaz dažu mēnešu) algai.

Vai viņas vienādi reaģēs uz ziņu par darba zaudējumu? Kad tulkotājai Silvijai veicās ar peļņu (gada laikā viņai pasūtīja iztulkot trīs romānus), viņa nesteidzās visu šo naudu iztērēt pirkumos, pietiekamu daļu, ap 2000 eiro, viņa atlika.

Nākamajā gadā izdevniecībā, kurā viņa strādāja, nomainījās vadība, sākās intrigas, no Silvijas pakalpojumiem atteicās.

“Aizgāju uz savu iemīļoto kafejnīcu, pasūtīju picu, sarkanvīnu un ātri sevi nomierināju,” stāsta Silvija.

“Tuvākajā mēnesī un pat tuvākā gada laikā man ir, no kā dzīvot, tā sev pateicu. Un pa to laiku kaut kādus ienākumus atradīšu. Tā arī notika.”

Tātad: Atlieciet naudu nebaltai dienai, ja vēlaties mazināt stresu, paliekot bez darba.

Neviens cilvēks nav pasargāts no laika posma, kad viņa ienākumi strauji samazinās (vai to nav nemaz). Ja jūsu dzīvē atgadīsies šāds posms, stress būs spēcīgāks, ja būs ietaupīts maz naudas.

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...