Zaudēts darbs nav zaudēta dzīve! Četru sieviešu stāsti, kā tikt galā ar darba zaudējumu

16-07-2019


Otrais padoms. IZMAINI SAVU DOMU GAITU

Moto: Mana dzīve nav tikai darbs un peļņa! Kad pārņēmis stress, mūsu apziņa tik ļoti sašaurinās, ka dzīve zaudē vērtību.

Paliekot bez darba, vairs nenovērtējam tādas lietas kā veselība, kupla ģimene, bērni, it kā šīs visas vērtības būtu salīdzināmas ar darba vietu (pie kuras visbiežāk turamies tikai naudas dēļ!). Marija, 27 gadus veca skolotāja palika bez darba, kad apvienoja divas skolas.

Psiholoģiski viņa tam nebija sagatavojusies. Viņas bezcerība bija tik liela, ka viņa atteicās ģimenei gatavot ēst, kārtot māju un augu dienu raudāja. Vīra piedāvājumus pasēdēt kafejnīcā, aiziet uz baseinu, kādu apciemot viņa kategoriski atvairīja.

Viņu nomocīja briesmīgas domas par izdevumiem tā visa dēļ (“jo mājās vairs nepārnesu ne eiro!”): it kā tādā gadījumā būtu žēl tās pavisam nelielās naudas, kas ļautu Marijas psihei atpūsties.

Šī stāsta beigas ir ļoti skumjas. Pēc gada Marija atrada darbu kādā privātskolā, bet pārdzīvotā stresa dēļ viņa bija sabojājusi veselību — viņai atklāja audzēju.

Imūnsistēma, sargājot mūs no daudzām slimībām, novājinās. Bet vīrs, noguris no nervozās un nekontrolējamās sievas, atrada mīļāko. Marija pati salauza savu laimi, neprazdama novērtēt to, kas viņai bija. Tagad, kad Marijai atkal ir darbs, bet trūkst veselības un stabilas ģimenes, viņa to saprot. “Patiešām biju muļķe,” par sevi saka Marija.

Tātad: Esiet gatava zaudēt darbu. Jau iepriekš sakārtojiet vērtības pa plauktiņiem. Kad darbs zaudēts, mainīt savu domāšanu ir daudz vieglāk, ja ir pareizs skatījums uz dzīvi. Pat ja jums ir labi atmaksāts darbs, nepadariet to par neaizvietojamu elku. Neizdariet liktenīgu kļūdu, likdama darbu augstāk par veselību, attiecībām ar tuviniekiem un draugiem, augstāk par ikdienas dzīves prieku.

Šķir nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...