Zaudēts darbs nav zaudēta dzīve! Četru sieviešu stāsti, kā tikt galā ar darba zaudējumu

16-07-2019

Foto – Pixabay


Pirmais padoms. NEDARĪT NEKO, ATPŪSTIES

Moto: Man jāatgūst līdzsvars!

Pirmā iespējamā kļūda, kad zaudēts darbs, ir pārspīlēt notikuma nozīmi. Tā ir tipiska neatbilstoša reakcija, ar kuru jācīnās, ņemot palīgā veselo saprātu.

Kad 30 gadus vecā Anete zaudēja darbu, jo slēdza iz devniecību, viņa krita panikā. “Man pat radās domas par pašnāvību,” atzīstas Anete, “biju pārliecināta, ka vairāk nekad un nekur ne atradīšu darbu. Daudzi redaktori ir bez darba!”

Pēc pusgada Anete pati izveidoja savu izdevniecību, kurā šodien bez viņas strādā vēl trīs cilvēki. Šis piemērs labi parāda, ka nevajag ļauties domām, kas pārņem uzreiz pēc darba zaudēšanas (īpaši, ja darba zaudējums nācis pavisam pēkšņi!).

Ja Anete būtu ļāvusies savām domām, šodien viņas vairs nebūtu starp dzīvajiem.

Tagad, kad pagājuši vairāki gadi, viņa jūtas daudz laimīgāka nekā tobrīd, kad strādāja par redaktori pie citiem cilvēkiem. “Paldies liktenim, ka viss tā notika,” šodien saka Anete.

“Ja nebūtu zaudējusi darbu, tā arī būtu palikusi par pelīti, priecājoties par savu 300 eiro algu mēnesī.” Pusgadu meklējusi darbu, Anete rada spēku pieņemt pavisam jaunu lēmumu — izveidot savu biznesu. Taču tajā dienā, kad viņa zaudēja darbu, nevarēja būt pat domas par savu izdevniecību.

Darbu zaudējuši cilvēki gandrīz vai tajā pašā dienā sāk meklēt jaunu. Tā nerīkojieties — tas var slikti beigties! Jebkura darbība ir saistīta ar pilnīgu neveiksmi.

Atrast darbu tuvākajās dienās un vienlaikus atbrīvoties no stresa izdodas ļoti reti. Jūsu psihe vēl ir novājināta un var nespēt tikt galā ar jaunām neveiksmēm.

Uzmanieties, lai nenotiktu tā kā 30 gadus vecajai sekretārei­ referentei Magdai. Pēc uzņēmuma negaidīta bankrota viņa nokļuva uz ielas un tajā pašā dienā mēģināja sākt meklēt jaunu vietu. Viņa caurām dienām meklēja sekretāres darbu, neļaudama sev kaut mazdrusciņ atpūsties.

Diemžēl viņa nevienam nebija vajadzīga: vienā firmā viņai pateica, ka ir par vecu, citā — ka viņiem vajadzīga pievilcīga izskata sieviete.

Atgriezusies mājās, Magda bieži raudāja. Viņa pat nespēja atgūties, jo viņas psihe nebija tikusi galā ar daudziem neatbildētiem jautājumiem (dažreiz pazemojošiem). Magda ieslīga bezcerībā, un dziļo depresīvo stāvokli viņai palīdzēja pārvarēt psihiatri.

Šķir nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...