Zaļie dziednieki: desmit augi, kas var mazināt galvassāpes

28-05-2024

Foto – Pixabay

Augi ir ne tikai apkārtējās pasaules rotājums, bet arī dabas dziednieki, kas var palīdzēt cīņā pret galvassāpēm. Dažu augu izdalītajām aromātiskajām vielām, fitoncīdiem un ēteriskajām eļļām piemīt apbrīnojamas īpašības, kas var palīdzēt tikt galā ar šo nepatīkamo stāvokli.

Desmit augi, kas atbrīvos jūs no galvassāpēm

1. Jasmīns

Ziedošais jasmīns ierindojas pirmajā vietā starp augiem, kas var mazināt galvassāpes. Tā aromāts tonizē un atslābina asinsvadus, kas palīdz mazināt spazmas.

2. Citrons un mandarīns

Citrusaugļu ziedi, īpaši citrons un mandarīns, ir pazīstami ar savām pretiekaisuma īpašībām, kas var mazināt galvassāpes un paaugstināt izturību pret stresu.
3. Amazones lilija

Šis augs ir lieliski piemērots pret galvassāpēm, jo īpaši ziedēšanas laikā, pateicoties tā spējai mazināt nogurumu un atjaunot mundrumu.

4. Lilijas

Neraugoties uz to aso smaržu, lilijas var palīdzēt tikt galā ar migrēnas lēkmi, pateicoties aromātisko vielu izdalīšanai.
5. Rozmarīns

Šis garšaugs ne tikai nogalina patogēnus, bet, izdalot ēteriskās eļļas, var arī mazināt galvassāpes, uzlabot atmiņu un garastāvokli.

6. Pelargonija

Foto – Pixabay

Ziedošā pelargonija jeb ģerānija var nomierināt, tonizēt asinsvadus un pat dezinficēt augšējos elpceļus, palīdzot atbrīvoties no infekcijām.

7. Sausserdis

Sausserža krūmam, īpaši ziedēšanas laikā, piemīt spēja mazināt galvassāpes un pat augstu asinsspiedienu.

8. Rododendrs

Šis augs ir lielisks līdzeklis pret galvassāpēm, īpaši siltā laikā, kad tā lapas izdala ēteriskās eļļas.

9. Vaivariņi

Lai gan šis augs ir indīgs, tā aromātiskās vielas var mazināt asinsvadu spazmas un nomierināt, palīdzot tikt galā ar galvassāpēm.

10. Bērzs

Šis gandrīz visur pieejamais koks var palīdzēt cīnīties ar galvassāpēm, īpaši tad, kad tas zied un izdala maksimāli daudz aktīvo vielu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Astoņi padomi, kā telpaugi attīra cilvēka biolauku un mājokli

Dabīgi līdzekļi pret galvassāpēm. Kā palīdz pētersīļi un kanēlis?

Asie pipari pret reiboņiem, salvija pret tūsku. Augi mājas aptieciņā