Vistas fileja ar jauno kartupeļu salātiem un citronu. Iesaka Sirmais un Dreibants

16-06-2015
Vistas fileja ar jauno kartupeļu salātiem un citronu

Vistas fileja ar jauno kartupeļu salātiem un citronu

Vasara un saulgriežu laiks ir aktīvākā grilēšanas sezona, un viens no iecienītākajiem grila produktiem ir dažādi pagatavota vistas gaļa. Lai vistas gaļa grilēšanas procesā saglabātu vērtīgās uzturvielas un tajā neveidotos organismam nevēlams vielas, kas var rasties augstās temperatūras un dūmu ietekmē, grilēšanai visieteicamākā ir marinēta vistas gaļa. Marinādi var gatavot pats vai izvēlēties jau gatavus produktus.

Nereti pārdomas sagādā, kādas piedevas pasniegt kopā ar grilēto gaļu. Tādēļ šefpavāri Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants un “Putnu fabrika Ķekava” piedāvā trīs gardas grila ēdienu receptes, kas ir tikpat vienkārši pagatavojamas kā ierastie dārzeņu salāti, bet vienlaikus ļaus radoši atsvaidzināt grila maltīti un pārsteigt ģimeni un draugus.

Sastāvdaļas (1 porcijai)
PF Ķekava vistas filejas majonēzē ar citronpipariem – 2 gab
Novārīti jaunie kartupeļi – 500 g
Saulē kaltēti tomāti eļļā – 100 g griezti strēmelēs
Daivās sagriezts citrons – 1/3 gab
Baziliks – 4-6 lapiņas
Kalamatas olīvas (attīrītas no kauliņiem) – 10 gab

Pagatavošana.
Jaunos kartupeļus novāra ar mizu un apcep eļļā līdz tie kļūst zeltaini. Sagriež uz pusēm, un vēl siltos kartupeļos iemaisa saulē kaltētos tomātus, olīvas, citronus un eļļu, kas palikusi pāri no tomātiem eļļā. Liek ledusskapī atdzesēties. Atdzesētos salātos iemaisa baziliku un pasniedz kopā ar uz pusēm pārgrieztiem vistas filejas gabaliņiem.

loading...