Visi slavē ingveru, bet dažiem cilvēkiem to lietot kategoriski aizliegts

26-11-2017

ingvers

Ingvers ir augs, kas satur dažādas barības vielas un bioloģiski aktīvus savienojumus, kas lieliski noder organisma fiziskā un psiholoģiskā stāvokļa nostiprināšanai. Ingveru lieto medicīniskiem mērķiem jau vairākus tūkstošus gadus, sākot jau Seno Ķīnu.

Izrādās, ingvers var būt iedarbīga alternatīva daudziem preparātiem, kurus par dārgu naudu pārdod aptiekās. Tomēr ir četras cilvēku grupas, kuras kategoriski nedrīkst lietot šo augu vai tā preparātus.

Cilvēki ar pazeminātu svaru
Kā zināms, ingvers palīdz cīnīties pret lieko svaru un hipoglikēmiju.
Pētījumi parādījuši, ka ingvera ekstrakts spēcīgi veicina ķermeņa masas samazināšanos, tāpēc noteikti nav ieteicams to lietot nepietiekama svara gadījumā.

Topošās māmiņas
Ingverā ir spēcīgi stimulatori, kas lieliski noder muskuļiem un gremošanai, bet grūtnieču gadījumā tas var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības.
Īpaši svarīgi no ingvera lietošanas izvairīties grūtniecības pēdējos mēnešos.

Cilvēkiem ar asins slimībām
Hemofilija ir reta ģenētiska saslimšana, kuras dēļ pazeminās asinsrece, kas nozīmē, ka pat nelielas traumas gadījumā pacients var noasiņot.
Ingvers stimulē asins cirkulāciju, tāpēc tie, kuriem ir kādas ar asinīm saistītas saslimšanas, tas ir ļoti nevēlams.

Cilvēki, kas lieto noteiktus medikamentus
Cilvēkiem, kuri augsta asinsspiediena vai diabēta dēļ regulāri lieto medikamentus, steidzami jāatsakās no ingvera lietošanas!
Ingvers pazemina asinsspiedienu un sašķidrina asinis, attiecīgi, mijiedarbībā ar medikamentiem tas var izrādīties veselībai bīstams.

Alternatīva ingvera cienītājiem
Ja tomēr nevēlies atteikties no iecienītā produkta, ir alternatīva!
Dietologi ingvera vietā iesaka lietot Kajēnas piparus, sarkanos vai saldos piparus. Tos var pievienot jebkuram ēdienam vai dzērienam.

loading...