Vīriešu un sieviešu smadzenes. Vai Olgas vīrs tiešām ir egoists?

17-07-2019

Foto – Pixabay


Bioloģisks skaidrojums: Vīra smadzenes atpūšoties atslēdzas. Jūs atpūtas laikā esat modra, bet vīrs cieši guļ.

Atšķirībā no sieviešu smadzenēm, kuras, pēc skenēšanas datiem, atpūtas laikā saglabā līdz 90 procentiem savu elektronu aktivitāti, 70 procenti vīrieša smadzenes kļūst pasīvas. T. i., ja vīrietis guļ miegā, viņš no tiesas ir aizmidzis, bet, kad aizmiegat jūs, daļa smadzeņu neatpūšas, bet paliek nomodā, īpaši, ja mājās ir zīdainis.

VAIRĀK LASI JARSOLAVA MEĻŅIKA GRĀMATĀ SIEVIETES LAIMES ENCIKLOPĒDIJA!

“Jau esmu pieradusi, ka Jānis nepieskata mūsu meitu,” sūdzas Olga, 26 gadus veca pārdevēja. “Šovasar atpūtāmies kūrortā, un man visu laiku par visu vajadzēja rūpēties. Ja aizmirsu kaut ko paņemt uz pludmali, tā, protams, bija mana vaina. Viņš bija tik ļoti atslābinājies, ka dažreiz neuztvēra, ko viņam saku. Mūsu divgadīgajai meitai uz sejas uzmetās izsitumi, bet viņš tos pat nepamanīja! Man visu laiku vajadzēja sekot, lai viņa neietu pārāk tuvu ūdenim.


Meitiņa saka: “Man šeit sāp vēderiņš,” es ļoti nobijos, ka apendicīts. Taču viņš tikai pārvaicāja: “Kāds vēl vēderiņš?” — un atkal apsedzās ar laikrakstu!”

Iespējams, Jānis tiešām ir egoists (jo tikai egoismā viņu apsūdz Olga). Bet ne katrs vīrietis, kurš, ģimenei atpūšoties, nav tikpat nemierīgs un jūtīgs kā sieviete, — ir egoists.

Daudzu tūkstošu gadu laikā sievietes smadzenes izveidojušās tādas, lai atbilstu viņai uzticētajai zīdaiņa sargātājas lomai. Kamēr vīrietis devās medīt vai karot ar ienaidniekiem kaut kur tālu no ģimenes, sievietes sargāja bērnu dzīvību un veselību. No tā — viņu īpašā uzmanība tiek veltīta visniecīgākajai bērna kaitei vai izsalkumam.

Padomājiet, kāpēc bērns, sadūris pirkstiņu, visbiežāk skrien sūdzēties jums, nevis tēvam? Un kāpēc doma: “Vai tik viņš nav izbadējies? Vai viņam nav auksti?” visbiežāk kņudinās jūsu, nevis vīra galvā? Vai tikai tāpēc, ka vīrs ir egoists? Jūsu jūtīgums un nemiers (pat sapnī), kuru brīžiem velti meklēt vīra uzvedībā (“un kā gan viņš var tik mierīgi gulēt!?”), — ir jūsu smadzeņu nopelns.

loading...