Vīrieši “neiesakņojas”. Ticējumi, kāpēc mājās nedrīkst turēt kaktusus

25-04-2024

Foto – Pixabay

Daudzi ticējumi piedēvē kaktusiem negatīvu enerģiju.

Daudzi puķu audzētāji novērtē kaktusus to simpātiskā izskata, nepretenciozitātes kopšanā un sugu daudzveidības dēļ. Tie ir vieni no populārākajiem istabas augiem. Tomēr tie var ienest mājās briesmas un negatīvu enerģiju. Uzziniet, vai saskaņā ar māņticībām un patiesiem faktiem mājās drīkst turēt kaktusus.

Negatīvā enerģija

Daži ezoteriķi piedēvē kaktusiem bīstamu, negatīvu enerģiju, kas mājoklim piesaista nepatikšanas un nomāc tā iemītniekus. Saskaņā ar ticējumiem, jo garākas ir auga adatas, jo spēcīgāka ir tā negatīvā ietekme. Augs cilvēkiem izraisa kairinājumu un emocionālu izdegšana.

Lai arī šo uzskatu neapstiprina reāli dati, māņticīgiem cilvēkiem pirms kaktusa iegādes vajadzētu rūpīgi padomāt.

Ietekme uz ģimeni

Saskaņā ar ticējumiem kaktusus nedrīkst turēt mājās neprecētas meitenes, jo augi piesaista problēmas viņu personīgajā dzīvē.

Ticējumi vēsta, ka mājā, kurā aug kaktuss, vīrieši “neiesakņojas”. Un, ja tu dāvināsi kaktusu radiniekiem, tad attiecībās ar kādu cilvēku var rasties nesaskaņas.

Līdzīgi kā iepriekšējā punktā, kaktusu negatīvo ietekmi uz ģimeni nekādi neapstiprina statistika. Tāpēc tikai jūs varat izlemt, vai ir vērts ieklausīties šajā leģendā.
Sarežģīta kopšana

Lai gan kaktusi tiek uzskatīti par nepretencioziem augiem, patiesībā tiem nepieciešami īpaši kopšanas apstākļi. Un dažos aspektos kaktusi ir pat kaprīzāki nekā citas istabas puķes. Nepareiza kopšana var sabojāt sukulentu.

Kaktusi ir ļoti prasīgi pret apgaismojumu. Tiem nepieciešama pastāvīga spilgta gaisma, ko Ukrainas klimatiskajos apstākļos ir grūti nodrošināt.

Pārmērīga laistīšana un ūdens stāvēšana podā var nogalināt augus, bet tādas pat sekas var būt nepietiekamai laistīšanai. Neaizmirstiet, ka tuksneša viesim stādīšanai nepieciešama īpaša augsne.

Kaitējums veselībai

Ja jūs neticat ticējumiem par sukulentu negatīvo enerģiju, īstais iemesls, kāpēc mājās nevar turēt kaktusus, ir kaitējums veselībai. Galvenais šo augu apdraudējums slēpjas adatās. Tās viegli iekļūst cauri apģērbam un ieurbjas dziļi ādā. Izņemt šādas adatas ir ļoti nepatīkami, un brūces vietā var rasties iekaisums.

Tāpēc kaktusus nevajadzētu turēt mājās, ja jums ir ziņkārīgi bērni vai esat neuzmanīgs, rīkojoties ar augiem.
Bīstamība dzīvniekiem

Mājdzīvnieku īpašnieki bieži jautā, vai mājās drīkst turēt kaktusus. Šādām ģimenēm labāk ir atteikties no sukulentu iegādes vai turēt tos mājdzīvniekam nepieejamā vietā.

Kaktusu sulā ir vairāk nekā 120 dažādu alkaloīdu, kas ir ļoti toksiski dzīvniekiem. Savvaļā tas palīdz augam izdzīvot, bet mājās tas var nogalināt ģimenes mīluli. Ja kaķis vai suns apēd kaktusu, tas var izraisīt tahikardiju, paralīzi, krampjus un halucinācijas.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Telpaugi, kas piesaista mājai labklājību. Iegādājies un pārbaudi!

Šie telpaugi var uzlabot miegu. Turi tos guļamistabā!

Naudas koks – apbrīnojams istabas augs, kas palīdz pret daudzām kaitēm un piesaista pārticību