“Viņas stīgas pārtrūka daudz par agru.” Mūžībā devusies talantīga koklētāja

30-10-2019

Publicitātes foto


Trīsdesmit gadu vecumā mūžībā devusies koklētāja, soliste un daudzu ansambļu dalībniece, kolektīva “Taureņi” dibinātāja Sanita Sprūža. “Viņas stīgas pārtrūka daudz par agru,” nekrologā raksta koklētāja Laima Jansone.

“Sanitas kokles spēle bija neordināra – sarežģītība viņu nebiedēja, tomēr to caurstrāvoja arī cilvēciskā emocionalitāte. To novērtēja starptautiskā žūrija, kanteles konkursā Helsinkos piešķirot augstu (otro) vietu koncertinstrumentu grupā,” tā etnomuzikologs Valdis Muktupāvels.

Sanitas dzīvē ļoti lielu vietu ieņēma ticība. Kustība Pro Sanctitate par Sanitu raksta: “Ar kokli un eņģeļiem tu esi debesīs un paliks mūsu sirdī! No sešu gadu vecuma viņa ir dziedājusi Franciska baznīcas bērnu korī un Rīgas sv. Antona draudzes korī kopš tās (draudzes) dibināšanas pirmās dienas, kalpojot par iedvesmu un iedrošinājumu citiem, iesaistoties Taizē norišu organizēšanā Latvijā, dažādos labdarības pasākumos šeit, Nīderlandē un Itālijā.”

Atvadīšanās 2. novembrī no plkst. 12 Rīgas Sv. Antona Romas katoļu baznīcā. Plkst. 12:30 Svētā Mise. Izvadīšana Bolderājas katoļu kapos.

loading...