Viltus mīlestība, uzmanība, rūpes. Kā sarakste atklāj toksisku cilvēku

11-02-2023

Foto – Pixabay


Toksiska vīrieša vēstījumi viņu nodod: kas slēpjas aiz frāzēm. Viņš var pamatot savus vēstījumus ar mīlestību, uzmanību un rūpēm, bet patiesībā notiek kas cits…

Cilvēki tagad biežāk sazinās, izmantojot ziņojumapmaiņu, nekā klātienē. Tāds laiks. Tas ir ērti un ātri. Apsveikumi, jaunumi, sveicieni. Un, protams, iepazīšanās. Un šķiet, ka pēc burtu kombinācijām ir grūti saprast, kāda persona mums raksta. Taču patiesībā no ziņojumiem nav grūti noteikt, ar kādu cilvēku jūs sazināties.

Lai arī cik ļoti jūs vēlētos attiecības, lai arī cik ļoti jūs moka vientulība, labāk ir jau iepriekš zināt, vai šī persona ir jūsu laika un uzmanības vērta, vai arī labāk ir uzreiz atteikties no komunikācijas ar viņu. Jūs varat viņu attaisnot, bet toksiska komunikācijas forma liecina, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā. Un nākotnē Viņš parādīsies “visā savā godībā”.

Viņš savus vēstījumus var attaisnot ar mīlestību, uzmanību un rūpēm, taču patiesībā tas ir rupjš jūsu robežu pārkāpums, kas notiek tāpēc, ka toksiskam cilvēkam svarīgi sevi paaugstināt pār citiem cilvēkiem. Un vienīgais veids, kā viņš to var izdarīt, ir noniecināt viņus.

Neļaujiet tam notikt! Saziņa tiešsaistē ir jauna iespēja toksiskai personai iegūt varu un kontroli pār otru personu un pēc tam ļaunprātīgi izmantot to.

Dažreiz šīs īsziņas var izskatīties kā parastas īsziņas, taču tās tādas nav. Tā ir skaista maskēšanās, kuru nav grūti atpazīt, ja uzmanīgi ieskatās.Toksiskuma pazīmes, sazinoties tiešsaistē:

1. Norādošas ziņas, kas diktē, kas jums jādara. “Jums tur nevajadzētu iet.” “Tev nav jāiet kopā ar šo cilvēku.” Nozīme: Tu neesi pietiekami gudrs, lai pats pieņemtu lēmumus bez viņa padoma.

2. Ziņojumi – šantāža. “Ja tu to darīsi, es apvainošos.” “Ja tagad man neatbildēsi, es tevi bloķēšu.” Šis spiediens ir nepieciešams, lai parādītu, ka viņi ir spēcīgi, ka viņiem ir vara pār jums un viņi var likt jums darīt to, ko vēlas.

3. Ziņojumi – kontrole. “Kur tu esi? Kad jūs tur būsiet?” “Ko jūs tur darāt?” “Vai jūs varat atsūtīt bildi, kurā redzams, kā jūs strādājat?” Tu esi neuzticams, tevi jāpārbauda.

4. Pieprasīt tūlītēju atbildi. “Kāpēc jūs man neatbildat?” “Kāpēc jūs man uzreiz neatsaucāties?” Arī kontroles veids, aizdomas.

5. Pieņēmumi. “Tu mani vairs nemīli?” “Es saprotu – tu izvairies no manis.” “Tu man meloji, kad teici, ka neiesi uz kafejnīcu, bet mans draugs tevi tur redzēja. Tu esi viltīga mele!” Mēģinājums likt jums justies vainīgam un kaunēties, likt meklēt attaisnojumus.

6. Greizsirdība. “Kāpēc tev patika mans draugs?” “Kas ir tas, kurš stāv fotogrāfijā blakus jums, un kāpēc tik tuvu?” Jums vajadzētu darīt tikai to, kas viņam patīk. Un nekad nepievērst uzmanību citiem. Tikai toksiskajai personībai.7. Ziņojumi, kuros tiek pieprasītas vai lūgtas atklātas fotogrāfijas vai vienkārši komunicēts par intīmām tēmām pretēji jūsu vēlmēm. Vai arī sūta jums “karstas” fotogrāfijas bez jūsu vēlēšanās. Manipulācija, turklāt ļoti rupja. Bieži vien vēlme jūs izmantot.

8. Ziņojumi, uz kuriem tiek gaidīts vai pieprasīts atbildēt nekavējoties. Veselīgās attiecībās tā var būt tikai saruna, bet neveselīgās attiecībās tā ir kontroles un apstiprināšanas forma.

9. Biežas dusmas, aizkaitinājums par jūsu domām, jūtām, rīcību. Vēlme sodīt un likt jums ticēt, ka esat atbildīgs par viņa emocijām.

10. Mēģinājumi likt jums apšaubīt sevi, zaudēt pamatu. “Tu pārspīlēji.” “Es tikai jokoju. Jums nav humora izjūtas.” “Problēma esi tu.” Lai maldinātu, aptumšotu prātu, lai ar to būtu viegli manipulēt.

Visvienkāršākā atbilde uz jautājumu, ko darīt, ir lūgt šo personu pārtraukt sūtīt šāda veida ziņojumus. Nosakiet veselīgas robežas. Ja šī persona turpina sūtīt jums toksiskas īsziņas un pārkāpj šīs robežas, tad jums ir jāsper nopietnāks solis.

Respekts ir galvenā atšķirība starp veselīgu komunikāciju, kurā dienas laikā tiek sūtītas vairākas īsziņas, negaidot tūlītēju atbildi, un toksisku komunikāciju, kurā īsziņas tiek izmantotas, lai apliecinātu sevi uz citu rēķina.

Vēl viens ar īsziņu sūtīšanu saistīts toksiskuma veids ir jūsu privāto ziņojumu lasīšana. Lai kāda būtu jūsu situācija, ziniet, ka jums ir tiesības uz privātumu un neviens nevar pieprasīt jūsu tālruņa paroli vai lasīt īsziņas bez jūsu atļaujas.

Visas nelaimīgās attiecības sākas ar apšaubāmu laimi, kad viens uz otru izdara spiedienu, bet otrs to pacieš, rūpīgi attaisno toksiskumu un tāpēc ļauj pārkāpt savas robežas, cerot, ka kaut kas galu galā mainīsies.

Laimīgām un veselīgām attiecībām ir ļoti svarīgas robežas.

Rūpējieties par sevi. Dzīve ir pietiekami sarežģīta. Tāpēc jūs nevēlaties to sarežģīt, ielaižot tajā toksiskus cilvēkus, kas bieži vien ir arī narcisi.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Ringelmana efekts: gribi sasniegt vairāk? Paļaujies tikai uz sevi!

Paskrāpē savas bailes, zem tām atradīsi mīlestību! + Vēl pieci skaisti stāsti par jūtām

Cilvēks apzināti nesveicinās! Ko viņš ar to grib pateikt, skaidro psiholoģe

loading...