VIDEO: Siguldieši mūk no pilsētas, ko apsēduši “lapu zelta meklētāji”

06-10-2019

Foto – www.sigulda.lv


Sigulda šajā nedēļas nogalē atgādina lielpilsētas centru sastrēgumstundas brīdī – zelta rudens baudītāji ierodas tūkstošiem, pārpildot pilsētas stāvlaukumus un kafejnīcas, dedzīgi bildējoties uz košo lapu fona.

Runā, ka daudzi siguldieši šādās dienas izvēlas pamest pilsētu, un šie stāsti nav izdomāti. Veikala apmeklējums prasa īpašu izveicību, maršruta un laika plānošanu.

Ielas pilnas, miera nav nekur. Nereti izskan jautājums par to, kādēļ tieši Sigulda? Vai citur nav skaista, zeltīta rudens?

Stāvot sastrēgumā, pārdomās dalās “Facebook” lietotājs Didzis.

“Atkal klāt rudens, un atkal visa Rīga pēkšņi izdomājusi, ka rudens ir tikai un vienīgi Siguldā. Dārgie rīdzinieki, ir cilvēki, kas Vidzemē arī dzīvo, padomājiet par mums.

Zināt, kur vēl ir rudens? Ogrē, ar kalniem, torni un smukām Ulmaņlaika mājām. Jūs zinājāt, ka Ogre savulaik bija kūrortpilsēta? Lūk, aizbrauciet, apskatieties. Tukumā arī ir rudens, un Tukums jau sen izslavēts ar savu smukumu. Talsos arī ir rudens.

Ko niekus, ja tik ļoti vajag Vidzemi — un mēs jūs nevainojam, te ir smuki, — tad pabrauciet kaut kur citur, kāpēc jāpārbāž nabaga Sigulda? Suntažos un Mālpilī ir rudens. Raunā ir ne tikai rudens, bet pilsdrupas, kalni un ezers. Kad jūs pēdējo reizi bijāt Raunā? Vai kaut vai Valmiera, es te daudz par viņu cepos, bet jūs jau pa Upīša ielu neiesit staigāt, aizejiet uz Gaujmalu, Stāvajiem krastiem, apēdiet Tērbatā burgeri.

Lai kur jūs brauktu, esiet droši: zelta rudeni izbaudīsit daudz vairāk nekā spaidoties starp zelta rudens mīļotāju pūļiem Siguldā.

Paldies par uzmanību.”

Cilvēki komentāros aktīvi diskutē par šo tematu. Daudzi piekrīt, bet citi pastāv uz savām tiesībām baudīt rudens banalitātes – lapas un pastaigas Siguldā.

Neviens nav priecīgāks par tūristu bariem kā veikalu, kafejnīcu un suvenīru bodīšu saimnieki. Jāpiebilst gan, ka Cēsīs un Līgatne šajās brīvdienās arī nevar sūdzēties par rudeni baudīt gribošu viesu trūkumu.

loading...