VIDEO: Saplēšas birokrāti un dzīvnieku patversmes; pārmetumus par eitanāziju Rīgā noraida

18-03-2021

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis dzīvnieku reģistrācijas pārkāpumus patversmē “Ulubele”, bet patversmē pārmetumus kategoriski noraida, vēsta LTV Ziņas.

Pārbaudē, ko ierosinājis Rīgas domes birokrātijas apkarošanas centrs, atklāts, ka Mājokļu un vides departaments neuzrauga patversmei piešķirtā finansējuma izlietojumu par dzīvnieku izmitināšanu, kā arī ignorē līdz šim veiktos pārkāpumus.

Rīgas domei par klaiņojošo dzīvnieku izmitināšanu šobrīd ir līgums ar patversmi “Ulubele” . Par šo pakalpojumu dome biedrībai maksā aptuveni 70 000 eiro gadā. Pagājušā gada novembrī domē ar iesniegumu vērsās konkurējošā patversme “Labās mājas”, brīdinot, ka “Ulubele”, iespējams, pašvaldībai uzrāda nepamatotus rēķinus, tādējādi izkrāpjot nodokļu maksātāju naudu.

“Ir runa tikai par to, lai būtu sistēma, kā var kontrolēt, vai tiešām tik daudz dzīvnieki tiek uzturēti, un tik daudz līdzekļi jāmaksā no nodokļu maksātāju kabatas,” skaidroja patversmes “Labās mājas” pārstāve Astrīda Kārkliņa.

“Tagad to pasniedz tā, ka “Ulubele” ir pārkāpējs, mēs tam galīgi nepiekrītam, jo tā tas nav. Mēs ievērojam labturības prasības. Mēs ievērojam visas atsavināšanas prasības, kādas tagad ir normatīvos,” uzsvēra “Ulubeles” pārstāve Ilze Džonsone.

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs konstatējis nepilnības Mājokļu un vides departamenta sadarbībā ar dzīvnieku patversmi “Ulubule”. Trīs mēnešu garā pārbaudē par klaiņojošu dzīvnieku izķeršanas un izmitināšanas kārtību pašvaldībā secināts, ka departaments nekādi neuzrauga šim mērķim piešķirtā finansējuma izlietojumu, kā arī ignorē patversmē iepriekš konstatētus pārkāpumus, norādīja Birokrātijas apkarošanas centra vadītāja pienākumu izpildītājs Aigars Evardsons.

Rīgas dome noraida sociālajos tīklos izskanējušo informāciju par patversmē ievietoto dzīvnieku eitanāziju, vēsta portāls riga.lv.Šāda informācija parādījusies pēc tam, kad pašvaldība informēja, ka pārbaudes rezultātā konstatēti vairāki pārkāpumi Mājokļu un vides departamenta uzdevuma izpildē, organizējot klaiņojošu, bezsaimnieka vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu, izmitināšanu un aprūpi.

Pašvaldība norāda, ka sēdē tika diskutēts tikai par pārbaudē konstatētajiem pārkāpumiem, kas saistīti ar iespējamu pašvaldības finanšu līdzekļu nekontrolētu izlietojumu un iespējamu konkrētu organizāciju interešu lobiju nevis dzīvnieku eitanāziju. Pašvaldība uzsver, ka sociālajos tīklos paustā informācija ir maldinoša un nepatiesa.

loading...