VIDEO: Par Latvijas prezidenta amatu cīnīsies trīs pretendenti

10-05-2019

Foto - www.president.lv

Foto – www.president.lv


Cīņā par Valsts prezidenta amatu piedalīsies, visticamāk, trīs pretendenti. Valdības koalīcijas pārstāvji augstajam amatam šodien oficiāli izvirzīja Eiropas Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, savukārt Zaļo un zemnieku savienība amatam piedāvā tiesībsargu Juri Jansonu. Savu kandidātu sola virzīt arī partijas “KPV LV” iekšējie opozicionāri. Vislabākās izredzes saņemt Saeimas vairākuma atbalstu ir Levitam, lai arī viņa ievēlēšana vēl nav droša.

Šodien ir pirmā diena, kad ikviens deputāts var oficiāli virzīt Valsts prezidenta kandidātu. Kā pirmā Saeimas kancelejā tika iesniegta Eiropas tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūra, par kuru bija parakstījušies visu piecu koalīcijas partiju deputāti. Pazīstamais jurists esot viens no aktīvākajiem latviskas Latvijas idejas aizstāvjiem politikā.

“Viņš ir lielā mērā atbildīgs par Satversmes ievada izveidošanu, kur nostiprinātas Latvijas valsts pamatvērtības, un es sadarbībā ar viņu esmu pārliecinājies, ka tās ir arī viņa paša personīgas pamatvērtības un ka tā ir viņa dzīves misija,” saka Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pēc Raimonda Vējoņa atteikšanās kandidēt augstajam amatam nolēma nominēt tiesībsargu Juri Jansonu, kurš sevi esot pierādījis kā cīnītājs par cilvēktiesībām.

loading...