VIDEO: Neatņem kaķēniem mammu – viņi neizdzīvos!

15-06-2019

Foto – Pixabay


Labu gribot, cilvēki bieži vien nolemj kaķēnus bojāejai – mazuļiem pirmo dzīves laiku noteikti jāpavada kopā ar mammu, atgādina dzīvnieku patversmē “Ulubele”.

“Uzmanību, kaķēnu laiks! Lūdzu esiet saprātīgi un, ja pamaniet kaut kur – neaiztieciet mazus kaķēnus. Neatņemiet viņus mātēm! Pavisam mazu kaķēnu (līdz 2 mēn.) vecumam nošķiršana no mātes ir ļoti bīstama. Nesaņemot ar imunitāti stiprinošām vielām pārpilno mātes pienu, kaķēni saslims un visdrīzāk aizies bojā,” teikts patversmes mājaslapā.

Kaķenēm ir paradums pārnest bērnus no vienas vietas uz citu, viņuprāt, drošāku vietu. Ir brīži, kad kaķēni ir vieni paši.

Neaiztieciet viņus! Vērojiet pa gabalu un filmējiet! Ja jums šķiet, ka ğimenei nepieciešama palīdzība, vispirms zvaniet vietējai dzīvnieku aizsardzības organizācijai un izstāstiet situāciju, nosūtiet video.

Jums iespēju robežās nāks palīgā pieredzējuši cilvēki ar speciālu aprīkojumu kaķu ğimenes saglābšanai. Kaķēni tiks ievietoti sprostā, kam pievienots ķerambūris mātes notveršanai.

Lūdzu, neatņemiet mazus bērnus mātei! Bez zināšanām jums mazuļu izbarošana, visticamāk, neizdosies.

Patversme gaida palīgos atbildīgus cilvēkus, kuri var palīdzēt uz laiku (aptuveni 1- 2 mēnešu vecumam) sniegt pagaidu mājas kādai kaķu ğimenei izaugt par burvīgiem kaķiem. Ar mītnes būri un visu nepieciešamo aprūpei nodrošinām.

Rīgā kaķiem palīdz Ulubele, sadarbībā ar Dzivniekupolicija.lv un Dzivnieku SOS

loading...