VIDEO: LTV studiju nejauši izīrē Kremļa kanālam Jurkāna intervijas filmēšanai

19-03-2019
Kadrs no video

Kadrs no video

Tendenciozi veidoto interviju, kuras pamatmērķis bija kritizēt Latvijas ārpolitiku, NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Latvijas attieksmi pret etniskajām minoritātēm, bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns Kremļa kontrolētajam propagandas TV kanālam “Russia Today” sniedzis no Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta studijas. To LNT Ziņu dienestam apstiprināja sabiedriskajā medijā.

Vienlaikus LTV uzsver, ka ne LTV valde, ne LTV Ziņu dienesta vadība par LTV telpu un tehnikas izmantošanu šādiem mērķiem neko nezināja. “Diemžēl Jāņa Jurkāna intervija tiešām ir notikusi LTV studijā. Ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par šo situāciju informēta nebija,” atbildē uz LNT jautājumiem norāda LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

LTV pārstāve atzīst, ka pieļauta kļūda: “Vēlamies uzsvērt – LTV neuzskata, ka prakse ļaut “Russia Today” veikt teletilta translāciju, izmantojot LTV telpas un tehniku, būtu atbalstāma vai attaisnojama, īpaši laikā, kad īpaši svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana.”

loading...