VIDEO: Kā nepacietīgākie laulājas Covid-19 krīzes laikā. Stāsts no Ventspils

05-04-2020

Kadrs no video


Marts un aprīlis nav karstākā laulību sezona, tā stāsta dzimtsarakstu nodaļās. Ārkārtējā situācija vēlmi svinēt kāzas samazinājusi vēl vairāk.

Valdība aizliegusi pulcēšanos un daudzskaitlīgas reliģiskas ceremonijas, tomēr laulāšanās notiek. Taču – bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem.

Ventspils Dzimtsarakstu nodaļā šajā nedēļā laulību reģistrācija notiks, taču maskās un cimdos. Tā notiks bez viesu klātbūtnes, ierodoties tikai laulājamajiem un lieciniekiem. Liecinieki atradīsies attālināti, bet pārim uz brīdi maskas būs jānoņem, lai pārbaudītu identitāti.

Ventspils pusē ir tādi, kas kāzas atcēluši, un ir tādi, kas plānus nemaina.

“Jā, neērti. Grūtāk runāt. Bet arī laulības ceremonijā mēs sejas maskas uzliekam, arī cimdi ir,” stāstīja Ventspils pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Regīna Lazdāne.Vidēji gadā Ventspilī tiek reģistrētas 230 laulības. Šobrīd dzimtsarakstu nodaļas telefons jau norimis, kāzas atcēluši tie, kas dzīvo ārzemēs un paši uz savām kāzām nevar ierasties.

Nekādus konkrētus datumus šeit nesola, bet trīs pāri savu svētku dienu jau pārcēluši uz citu datumu, nevēloties atteikties no kāzu scenārija. Tomēr salaulāšana notiek arī šajā nedēļas nogalē.

loading...