VIDEO: Cik jēdzīga ir doma par “kaķu pilsētiņu” Rīgā?

07-10-2019

Foto – Pixabay


Rīgā kaķu aizstāvji vēlas izveidot “kaķu pilsētiņu” bezsaimnieka murrātāju izmitināšanai, tomēr veterinārārsti iebilst, ka šī ideja nemaz nav tik laba, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Pirms laika publiski izskanējusī ideja Rīgā, Pārdaugavā, būvēt kaķu pilsētu, pēc Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvju domām, nesīs vairāk ciešanu nekā labumu. Vēl vairāk – vetārstu biedrības pārstāve norāda, ka viņu viedoklis jau ne pirmo reizi tiek apzināti ignorēts.

Kaķu aizstāvju biedrība “Šrī Ganeša”, kas jau vairākās vietās Latvijā ir uzstādījuši šādas un vēl citas līdzīgas kaķu mājiņas, pirms dažām nedēļām paziņoja, ka Pārdaugavā veidos kaķu pilsētiņu. Kaķu pilsētiņa būšot kā pastaigu vieta arī cilvēkiem – kaķu mīļiem.

Biedrība “Šrī Ganeša” no Rīgas domes apsaimniekošanā saņēma aptuveni 7000 kvadrātmetru lielu teritoriju Zasulaukā Kandavas un Tapešu ielu krustojumā, vietā, kur pastāvīgu ēku būvniecība ir liegta.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore, minot dažādas infekciju slimības, akcentē riskus, kas rodas, daudziem kaķiem dzīvojot lielā barā.

Pat šķietami plašā teritorijā 7000 kvadrātmetru apmērā patiesībā kaķu teritoriālais instinkts neko daudz nepalīdz. Ne tikai apmeklētāji kaķiem liks just stresu, bet tas, ka kaķis nevar paglābties no citiem kaķiem, ir vēl lielāka problēma.


Veterināru biedrības pārstāve norāda, ka kaķus nedrīkst turēt lielos baros.

Pat tas, ka kaķi pirms ielaišanas teritorijā būs potēti un sterilizēti, maz ko maina.

“Attiecībā uz infekciju slimībām tas absolūti neko nedod. Pilnīgi neko nedod līgums ar vetārstu, ja līgums ar vetārstu ko mainītu, tad Āfrikas cūkas mērī vienkārši vajadzēja noslēgt vairāk līgumus ar vetārstu,” pauž Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore.

loading...