Vēža zīmē dzimuši bērni – jūtīgi un emocionāli. Kā viņus audzināt?

06-12-2017

mazulis

Iegaumējiet teikto reizi par visām reizēm, lai pēc tam nebūtu jābrīnās: jūsu mazuļa-Vēža noskaņojums mainīsies biežāk, nekā jūs mainīsiet tam autiņus.

Bērnam-Vēzim no mazotnes attīstās pārsteidzoša, redzes, garšas, dzirdes un cita atmiņa. Pieaudzis, viņš izstāstīs, ar ko viņu ēdināja, kādas tam bija rotaļlietas un kādas skaņas viņš dzirdēja bērnistabā.

Novērot bērnu-Vēzi ir ārkārtīgi saistoši: vienā minūtē tā sejiņā atspoguļojas desmitiem izteiksmju.

Vēzim vairāk nekā citiem bērniem nepieciešama emocionāla atmosfēra mājās. Ja viņš sajutīs nepietiekošu tuvāko atzinīgumu un mīlestību, viņš var noslēgties sevī.

Bērni-Vēži mēdz būt mierīgi, līdzsvaroti, bieži mīl rotaļāties vienatnē. Pateicoties bagātai izdomai, tiem nekad nekļūst garlaicīgi. Kādreiz bērnam-Vēzim reālu draugu vietā ir izdomāti, radīti viņa fantāzijā pēc personīgā ģīmja un līdzības. Viņš tik dzīvi aizraujas ar savām rotaļām, ka visā nopietnībā stāstīs vecākiem, ko viņa biedri darījuši, ko domājuši un pat aicinās tos pie galda, bet jums jāizliekas, ka apkalpojat pie galda ne tikai viņu, bet ari viņa draugus.
Piedaloties tādā spēlē, jūs iekarosiet sava bērna-Vēža uzticību.

Bērni-Vēži ir bailīgi un raudulīgi. Tomēr raudas izraisa nevis kaprīze, bet patiesas izbailes. Tādēļ nevajag viņus par to sodīt, bet samīļot un mierināt, ka nekā briesmīga nav, viņiem tikai izlicies.

Mazo Vēžu emocionalitāte izskaidrojama ar spilgti izteiktu izsmalcinātu artistiskumu. Ja jūs ar izpratni izturēsieties pret tamlīdzīgu emociju izpausmi, tad palīdzēsiet attīstīties un nostabilizēties bērna radošajām spējām. Pretējā gadījumā pārliekā emocionalitāte pāraugs sevis žēlošanā, drūmā noskaņojumā, bet bailes izvērtīsies ļaunumā, neuzticībā un cietsirdībā.

Veltot bērniem-Vēžiem pastiprinātu uzmanību, nepārspīlējiet. Pārāk liela aizbildība var novest pie tā, ka pieaudzis Vēzis būs nepatstāvīgs, bezrakstura un neaizsargāts cilvēks. Lūk, kādēļ, audzinot Vēzi, kā arī jebkuru citu bērnu, jāseko zelta vidusceļam: maigumam ar stingrību vienmērīgi jāmainās, protams, maiguma drīkst būt vairāk.

Skolas laikā bērni-Vēži izrāda pastiprinātu interesi par vēsturi: viņi lieliski atceras gadskaitļus un nolikumus; rodas tāds iespaids, ka viņi piedalījušies Vaterlo kaujā vai atklājuši Ameriku kopā ar Kolumbu. Daudzi no viņiem vēlāk kļūst par aktieriem, māksliniekiem, mūziķiem un citu radošu profesiju pārstāvjiem.

Būdami iespaidiem bagāti, bērni-Vēži ārkārtīgi bieži fantazē. Turklāt ne vienmēr izdodas izprast, kur beidzas īstenība un sākas izdoma. Stāstot par ikdienas notikumiem, viņi tik ļoti tos izdaiļo, ka citi bērni sauc tos par meļiem. Taču tie nav meli, tikai atšķirīgs nekā citiem cilvēkiem pasaules redzējums.

Bērni-Vēži jau no mazotnes izrāda interesi par naudu, turklāt ne jau patērētāja interesi, kad bērni izlūdzas naudu saviem vecākiem. Vēži cenšas paši nopelnīt kabatas naudu. Pie tam zēnus saista biznesa pasaule, bet meitenes pārsvarā interesējas par kulināriju un mājsaimniecību. Tās īpašības pelna atzinību.

Bērni-Vēži dziļi gādīgi izturas pret radiem, godā ģimenes tradīcijas, nav vienaldzīgi pret ģimenes finansiālo stāvokli. Priekšroku Vēži dod grāmatām par varoņiem un izciliem cilvēkiem, bieži iedomājoties sevi viņu vietā. Vēži mīl dzīvniekus un labprāt tos kopj. Izņēmumu sastāda bērni, kam mazotnē pašiem trūka mīlestības un siltuma. Par to jāvaino nevis bērni, bet tie, kas viņus audzināja.

Kļuvuši pieauguši, bērni-Vēži neaizmirst tēva mājas. Iespējams, ka viņi ir visuzmanīgākie no bērniem. Pie mazākās izdevības, pat dzīvojot citā pasaules malā, tie ir laimīgi apciemot savas bērnības zemi.

loading...