Veterinārārsti: dzīvnieku pirkšana “benzīntankā” ir augsta riska darījums

08-06-2020

Foto – Pixabay

Lai cilvēkus pasargātu no slimu un pārāk mazu kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu.

Iepriekš vienojoties par konkrētu vizītes laiku, klīnikā var pārbaudīt, vai sunim pārdošanas brīdī ir ar likumu noteiktais nepieciešamais mikročips un vai tas sakrīt ar ziņām, kādas pieejamas Lauksaimniecības datu centra datu bāzē.

Veterinārārsts arī palīdzēs atpazīt, vai kucēnam veiktā vakcinācija, kurai jābūt atzīmētai viņa pasē, pasargās mazuli no dažādām vīrusa slimībām, kā arī uzzināt, vai dzīvnieks nav ievests Latvijā nelegāli.

Šobrīd, kad tiek atvērtas robežas, pieaug nelegālo pārpircēju rūpals, un lēti iegādātus pārrobežu nezināmas izcelsmes un apšaubāmas veselības kucēnus pārdod kā Latvijā dzimušus šķirnes suņus.

Lai gan likums nosaka, ka no ārzemēm atļauts iegādāties tikai tādu suni, kura vecums ir vismaz 3 mēn. un 21 diena, nelegālie darboņi ļoti mazus kucēnus ieved kontrabandas ceļā un cenšas notirgot pēc iespējas jaunākus, uzrādot viņus kā Latvijā dzimušus. Diemžēl veterinārārsti krāpniecību konstatē tikai tad, kad pircējs saslimušajam kucēnam spiests meklēt neatliekamo palīdzību, lai glābtu trauslo dzīvībiņu.

Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par pasākumiem, kas padarīs drošāku šķirnes kucēna pirkšanas darījumu:

Pārbaudiet pie veterinārārsta dzīvniekā esošā mikročipa sakritību ar Lauksaimniecības datu centra datu bāzē reģistrēto.

Pieprasiet uzrādīt dzīvnieka pasi un lūdziet veterinārārstu izskaidrot, vai kucēnam veiktā vakcinācija ir atbilstoša viņa vecumam.

Neņemiet līdzi bērnu, jo viņa lūgšanās pēc dzīvnieka var apgrūtināt saprātīga lēmuma pieņemšanu.

Dzīvnieku pērciet tikai no reģistrēta audzētāja, rūpīgi ievācot ziņa pirms darījuma.Paturiet prātā, ka šķirnes dzīvnieka izcelsmes dokumenti- ciltsraksti nepalielina kucēna cenu, tāpēc tāda iespēja kā atteikties no “papīriem” nepadarīs darījumu lētāku, ja tie tiešām ir šķirnes kucēni..

Šķirnes kucēnu audzētājs, kurš pārdod kucēnus, aicina pircēju mājās un rāda kucēnu māti.

Slēdziet pirkšanas-pārdošanas līgumu.

Par kucēnu norēķinieties ar bankas pārskaitījumu.

loading...