Veidojumi uz plakstiņiem liecina: par daudz holesterīna, aknām grūti!

04-08-2022

Xanthelasma


Ksantelazmas – tauku veidojumi uz plakstiņiem – ir pazīme, ka organismā ir paaugstināts holesterīna līmenis un slikti strādā aknas.

Ātri no tām atbrīvot var tikai ārsts kosmetologs operatīvā ceļā. Taču šie veidojumi var uzsūkties arī paši – tikai jāpāriet uz diētu ar zemu dzīvnieku tauku saturu, kā arī jālieto:

* mārdadža lakstu pulveris – pa tējkarotei 3 reizes dienā ēšanas laikā (var pievienot zupai, biezenim, biezputrai, salātiem);

* mārdadža eļļa – pa desertkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Pēc 2 mēnešiem to apmaina pret zivju eļļu – pa vienai kapsulai 2 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Arī zivju eļļas lietošanas kurss ir divi mēneši. Tad atkal var atsākt lietot mārdadža eļļu;

* trejdurkļu lakstu uzlējums (ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi karsta ūdens, 30 minūtes vāra uz lēnas uguns, stundu nostādina, tad izkāš un pielej vārītu ūdeni līdz pilnai glāzei. Dzer pa 1/4 glāzes 3–4 reizes dienā 15 minūtes pirms ēšanas).

Ārstēšanās ir ilgstoša, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību.

kumelites

Lai neparādītos jaunas ksantelazmas, divas reizes dienā – no rīta un vakarā – plakstiņiem jāliek silti apliekamie ar kumelīšu, āboliņa, parastā pelašķa, ceļteku vai kosu uzlējumu: ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi karsta ūdens, pusstundu karsē uz lēnas uguns, 45 minūtes nostādina, tad izkāš, samitrina uzlējumā vates tamponus vai vairākās kārtās salocītu marles saiti un uz 30–40 minūtēm uzliek plakstiņiem.

Vēl ieteicams uz 20–30 minūtēm aizvērtām acīm uzlikt balto galviņkāpostu lapas, bet 15 minūtes pirms ēšanas izdzert pusglāzi svaigi spiestas kāpostu sulas.

Labs palīgs ir arī granātābolu sula: to lieto ik pēc dienas pa 2 ēdamkarotēm pēc šādas shēmas: kurss – trīs nedēļas, pārtraukums – divas nedēļas utt.

Sezonas laikā jāēd meža zemenes un mellenes, jādzer šo augu lapu (svaigu un žāvētu) tēja, bet citos gadalaikos katru dienu jāapēd 3–4 āboli (mainot sarkanās un zaļās šķirnes) un pa 100 g liesa biezpiena.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Piesārņotas aknas. Ko tas īsti nozīmē un kā izpaužas?

Sarkanie sīpoli palīdz atjaunot aknas

Nagi brīdina par iespējamu pārslodzi. Kas jāņem vērā?

loading...