Vecmāmiņa smērēja krējumu. Kā saules apdegumus iesaka ārstēt dermatologs?

15-06-2019

Viens no populārākajiem un biežāk dzirdētajiem brīnumlīdzekļiem, kā dziedēt saulē pārkarsušu ādu, ir krējums.

“Bez Tabu” uzdeva vairākiem atpūtniekiem jautājumu, vai krējums ir ieteicams pēc sauļošanās, un lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka ir, jo tā kādreiz teikusi vecmāmiņa.

Tomēr dermatologs Raimonds Karls oponē aptaujāto iedzīvotāju vecmāmiņām, norādot, ka krējumu uz apdegušas ādas klāt nevajadzētu, īpaši, ja tas ir biezas konsistences.

“Ja krējums ir biezs, tajā ir daudz tauku, ja mēs uz apdegušas ādas uzklāsim taukus, tad āda neatdzisīs,” stāsta Raimonds Karls.

Labāk pirmo palīdzību pēc sauļošanās meklēt aptiekās, konsultējoties ar speciālistu. Dermatologs savā praksē dzirdējis arī par citām ačgārnām tautas metodēm: “Zosu tauki, pīļu tauki tiek smērēti virsū, jo nav pie rokas krējums, eļļu smērē, tā ir vēl viena liela kļūda, ko nevajadzētu darīt, eļļa pārklāj ādu ļoti cieši, āda neelpo, un no ādas virsmas nenotiek siltuma atdeve.”

Pareizāk gan būtu dienas vidū no 11.00 līdz 16.00 gluži vienkārši nesauļoties.

Tāpat karsto dienu sekas jūt arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, katru dienu tiek saņemti izsaukumi, tomēr Ilze Bukša norāda, ka kopumā iedzīvotāji tiek salīdzinoši labi galā ar karstumu un mediķu rekomendācijas tiek ņemtas vērā.

Kastā laikā jādzer vēl vairāk ūdens, nekā ikdienā ierasts, tāpat nebūtu ieteicams sportot vai veikt jebkādus fiziskus darbus.

loading...