Vecāki man neko nav devuši. Vai tiešām tagad jāuztur, neizpratnē ir lasītāja

17-04-2018

veca_sieviete


“Man ir 40 gadi, šobrīd dzīvoju Romā, audzinu dēlu, paralēli strādāju. Vecāki dzīvo Latgalē, viņiem nekad nekā nav, tagad lūdz, lai ņemu dzīvot pie sevis. It kā meitas pienākums, bet viņi man neko nav devuši, kāpēc tagad man tas būtu jādara?” grūtas izvēles priekšā nonākusi Ieva E.

Sieviete ir precējusies, viņai ir septiņus gadus vecs dēls. Vecāki dzīvo izmirstošā ciemā uz Krievijas robežas, sūdzas, ka pensijas nepietiekot pat ēšanai, nespēj samaksāt par smieklīgi zemos rēķinus, viņiem periodiski atslēdz elektrību, malku nevarot paši sagādāt. Tagad vēlas, lai meita ņemtu viņus pie sevis.

“Mokos, man viņu žēl, bet saprotu, ka mūsu pašu ģimenes kvalitāte un attiecības no šāda soļa ļoti cietīs. Negribu žēloties par to, ka arī Itālijā viss nav ideāli un cik daudz mums ar vīru jāstrādā, lai dzīvotu tā, kā vēlamies. Nu, nav nekur labas dzīves bez smaga darba, ja vien neesi miljonu mantinieks vai narkotirgonis!” raksta Ieva.

“Septiņus gadus esam precējušies, es strādāju nepilnu slodzi, tomēr apmaksāju dēla ārpusskolas nodarbības, skolas vajadzīgas un pērku apģērbu. Pārējos, lielākos rēķinus sedz vīrs. Jau pirms vairākiem gadiem vecākiem pati piedāvāju pārcelties uz Romu, bet tolaik viņi atbildēja, ka negrib dzīvot pilsētā, toties pie jūras – būtu ar mieru. Atbildēju, ka tik dārgu dzīvesveidu nevaram atļauties, un saruna aprāvās.”“Tagad vecāki ir krietni vecāki, mamma žēlojas, ka nav, kas pasniegtu ūdens glāzi, un gatava braukt pie mums arī uz Romu. Tai pašā laikā manu vīru pazemoja, kad bijām aizbraukuši ciemos. Mana draudzene, arī latviete, saka, lai pažēlojot sevi, bērnu un vīru. Viņi man neko nav devuši, kāpēc man to vajadzētu darīt? Viņa uzskata, ka rīkojos bezprātīgi, vispār apsverot tādu iespēju, un ir pārliecināta, ka tā ir vienkārši bezkaunība no vecāku puses. Iesaka atbildēt, ka nevar nokārtot dokumentus, tāpēc pārcelšanās nav iespējama. Man sirds raujas uz pusēm: gan viņu žēl, gan sevis un, galvenais, dēla, kura vajadzības cietīs, ja uzturēšu vecākus. Iesakiet, kā man rīkoties, varbūt kādam ir līdzīga pieredze”

Sieviete lūdz citu lasītāju viedokļus, bet jūtams, ka sirds dziļumos nevēlas rūpēties par vecākiem, kas viņas bērnībā slikti izturējušies pret viņu, tomēr pienākuma jūtas neļauj tos strupi atstumt. Un viņa, protams, negrib justies ģimenes nodevēja.

No otras puses, kā gan viņa varēs pārticīgi dzīvot Itālijā un priecāties par dzīvi, ja būtībā tik tuvie vecāki dzīvo trūkumā un nabadzībā? Cik var spriest, naudas sūtījumi ik pa laikam neko lielu nepalīdz – nauda tiek iztērēta jebkam citam, tikai ne ikdienas prioritātēm. Protams, tagad daudzi domā, ka vecākiem neko nav parādā…

Kā domā Tu? Ieraksti komentāros!

loading...

44 Comments

 1. Ome 17.04.2018 at 10:35 - Atbildēt

  Pirmkart vini tev ir devusi dxivibu.Uzaudzinajusi.Zel ka tadu …nepateicigu.Audzinadana kaut kas nogajis greizi. Novelu tev vecumdienas palikt nabagam un tad tu sapratisi.ka tas ir.Vismaz kadu naudinu vari atsutit vecisiem maizei. Bet ko var prasit no maitas.

  • Inese 17.04.2018 at 12:49 - Atbildēt

   Neīdi,ome.Un muļķības nerunā.NEVIENS,kurš izdomā laist bērnu pasaulē,pašam bērnam NEKAD atļauju nav prasījis.Vai viņš vispār grib šo pasauli ieraudzīt, un vēl jo vairāk-piedzimt tādiem vecākiem,no kuriem mīlestības un rūpju vietā saņem vien fizisku un emocionālu vardarbību.Un pēc tam vecumdienās,kad sačakarēts viss,ko vien var sačakarēt,sākt apelēt pie bērnu sirdsapziņas.Pretīgi un nožēlojami.Saulei pilnīga taisnība-parādā var būt cilvēkam,kurš tev ir palīdzējis grūtā brīdī,vai glābis dzīvību,un nevienam citam.Katrs pats izvēlas,kā savu dzīvi nodzīvot, un ja tā reiz bijusi galīgi garām, mēģināt vainot visus citus,tik ne sevi,nu piedodiet!Sūti viņiem naudu, cik vari,un viss.Punkts.

   • Inda 17.04.2018 at 17:10 - Atbildēt

    Pilnīgi piekrīti – bērniem IR! jāuztur savi bērni, nevis vecāki. Ir jādzīvo sava dzīve, nevis jāklausās vecāku īdēšanā par grūtu dzīvi. Ko vecāki ir darījuši savas dzīves laikā, lai nodrošinātu savas vecumdienas? Neko! Plānojuši tik, kā uzkārties kaklā meitai un sabojāt viņai ģimenes dzīvi? Nekad nepiekritīšu tam, ka vecākiem jādzīvo kopā ar bērniem un otrādi.
    Ok, var palīdzēt finansiāli, bet tas viss. Nekādas kopā dzīvošanas.

   • Aleksandrs 16.02.2019 at 00:36 - Atbildēt

    Es nāku no daudzbērnu ģimenes,mana māte ar tēvu dzēra tik traki,ka rēali par alkohola pudēlem mājās nebija ne kripatas maizes,nerunājot par vaidzīgajām ikdienas lietām,kā higienas preces,drēbes,utt.Mana ģimene staigāja pa izgāztuvi (padomju laikos) meklējot ēdamo,mani brāļi ar māsām un arī es,staigājām ubagojot!Liels paldies,tiem cilvēkiem kas palīdzēja!Tomēr zinu,ka ir arī labi cilvēki uz pasaules. 🙂 Mani divi brāļi,kuram bija tikai 19 gadi,alkohola reibumā peldoties,škīrās no šīs dzīves.Tad 2007.gada,mans otrais brālis kuram bija 21 gads,izdarija pašnāvību,pēc 1 mēneša dzeršanas.Tēvs mums ir miris no galvas tūskas,kas veidojās pēc kritiena alkohola reibumā.Būšu godīgs,man pašām arī bija alkohola problēmas 5 gadi,bet tagad esmu jau kā 8 mēneši skaidrā,un vispār nelietoju,jo reāli pats uz savas ādas esmu izbaudijis reālo alkohola ļaunumu.
    Tagad man ir 26 gadi.Es dzīvoju Pierīgā,man ir palikušas 3 māsas,kurām ir savas ģimenes.Un mums dzīvo mamma Latgalē,kura dažreiz aizraujās ar alkoholu.Lieta tāda,kad mēs bijām ģimenē mazi,mums ģimenē bija vardarbība no vecāku puses,vienaldzība,un isāk sakot apstākļi,kā jau reālā un ĪSTAJĀ alkoholiķu ģimenē.Jautāsiet,kapēc neko nedarija attiecīgās iestādes,bērnunams un tā!Laikam jau tāpēc ka tie bijā 90tie gadi,un bija vienalga. Reāli ir grūti izstāstīt šo visu rakstot…

    Reāli ir tāda situācija,(nezinu par māsām,bet liekas ka arī ir tāpat)
    Viņa man nezvana, neapjautājas kā man iet,kas jauns?
    ZVANA,TIKAI TAD KAD IR IERĀVUSI!VAI SŪTA MAN SMS PAR TO,LAI AIZSŪTU VINAI 20 EIRO,JO VIŅAI NEESOT KO ĒST!(un pēc šadiem gājieniem man pašam nav vēlme zvanīt)
    Jūsu domas,man vaidzētu viņai palīdzēt,un to naudu sūtīt? Pārtiku nopirkt un aizvest nav iespēja,jo tie ir tomēr 250 km uz vienu galu?No vienas puses jā,es saprotu ka tā ir miesīgā māte kas dzemdēja,no otras puses es nespēju tik pāri tam ka biju bez bērnības…

  • Niks 17.04.2018 at 13:20 - Atbildēt

   +++++++++++++++++++++++

 2. ome 17.04.2018 at 10:46 - Atbildēt

  Tu arī neko nedabusi no savējiem,ja šitā vari runat ,kā citu cilvēku nepazīstot var saukt par maitu,un dzīvību dot ir tas viss vienkāršākais,dzemdē ne tāpēc,lai ūdens glāzi padotu,bet mīlestibas dēļ.

 3. ir 17.04.2018 at 10:55 - Atbildēt

  Katra bērna pienākums parūpēties par saviem vecīšiem. Acīm redzot tiešām neko nav devuši, ja jau esi izaudzis par tik nekrietnu cilvēku!

 4. irēna 17.04.2018 at 10:59 - Atbildēt

  man žēl tās ;omes;,kura var tik nekrietni rakstīt,man omītes asociējas ar labsirdīgām kundzītēm
  1-normāli vecāki divatā dzīvojot var iztikt ar pensijām
  2-droši ,ka vecākiem ir kaitīgi ieradumi
  3-noraksta izriet ,ka naudiņa tiek sūtīta
  4-dzīvojiet kā līdz šim,ja materiāli atbalstat nedaudz vecākus,tas ir normāli
  5-jāveido katram pašam sava dzīve,tev jārūpējas par savu ģimeni

 5. Sanita 17.04.2018 at 11:02 - Atbildēt

  Kā bērns var teikt uz saviem vecākiem neko nav devuši,gan jau pēdējo atdeva,lai tikai viņu meitai būtu labi,dzīvojot tāda vietā Latgalē neko tur nopelnīt nevar,es saprotu vecāki ir veci.Kauns tādai meitai publiski apspriest tādu jautājumu.Izaugs pašai dēls,arī publiski jautas,ko darīt ar vecākiem,tad arī atseresies,Ieva ko darīja saviem vecākiem.Kamer dzīvi mūsu mājas te,to,arī mēs jūtamies bērni,milesim savus vecākus kamēr dzīvi……….

  • Inda 17.04.2018 at 17:13 - Atbildēt

   Nepiekritīšu. Nekad. Slaisti un alkoholiķi Latgalē. Tur 70% nevēlas strādāt.
   Paziņa Latgalē izveidoja ražotni dažus gadus atpakaļ. Algas nebija grandiozas – 350-400Ls tajā laikā. Līdz pirmai algai visi nāca darbā. Pēc algas dienas palika 38% no darbiniekiem. Nācās ražotno pārcelt tuvāk Rīgai.

 6. Sky 17.04.2018 at 11:35 - Atbildēt

  Bet kur ir garantija , ka vecāki Romā būs apmierināti ?! Karstums , valodas barjera , sveši ļaudis … Vai negribēs atpakaļ uz saviem Latgales plašumiem , saviem līdzcilvēkiem … Savā zemē ir vieglāk dzīvot – kaut knapāk , bet pie savas zemītes , kur būs arī jāpaliek …. Jauniem kokiem ir vieglāk iedzīvoties svešā augsnē ,
  veci pārstādīti koki tur tikai nīkuļo… Jābūt reālistiem ! Nevajag celt sapņu pilis , kurās nespēsit dzīvot !
  Katram jāpaliek tur , kur esat ! Dzīvot jāmācās – arī vecīšiem ! Diemžēl !

 7. terisita 17.04.2018 at 11:39 - Atbildēt

  vecākus mes neizvēlamies
  dod viņiem labsirdību
  vecumdienās tev atmāksāsies

 8. vienkaarshi ES 17.04.2018 at 11:40 - Atbildēt

  Tas ir jaaizveertee pashai,kaada dziive bijusi.Vecaakiem ir katram pensija,kopaa DIVAS,vai tad nu neiznaak nopirkt malku,samaksaat elektriibu?Tik daudz jau nenodedzina to straavu.Un godiigi—-beerniem nav jaadziivo kopaa ar vecaakiem.Ja ljoti vajag paliidzeet,tad var aizsuutiit naudu,JA TIKAI TAA NAUDA AIZIET PAREIZAA VIRZIENAA.

 9. Dr 17.04.2018 at 12:02 - Atbildēt

  Vecākiem, pat veciem, ir jādzīvo atsevišķi. Var palīdzēt ar naudiņu, bet nav nekāda ņemšana pie sevis. Pati jau esmu pensijā un zinu vienu – vecākiem var palīdzēt, bet ne dzīvot dzīvi viņiem. Viņi ir divatā, tātad pensijas divas – kopā var iztikt. Tātad dzeršanas vaina. Nevajag ņemt pie sevis. Nevajag.

 10. Saule 17.04.2018 at 12:11 - Atbildēt

  Neviens nevienam nav parada.
  Es uzskatu ka vinai jadzivo sava dzive.
  Vecakiem pashiem jamainas lai labak dzivottu,nevajag parizitet uz meitas labklajibas ta ir viss tieshaka manipulacija no vecaku puses. Protams vina var sutit kadu naudinu vecakiem ,bet noteikti nevajag vinus nwmt pie sevis.

  • Sky 17.04.2018 at 12:44 - Atbildēt

   Jā , tā arī vajag dzīvot – ar domu : neviens nekam nav parādā !
   Mēs varam priecāties un pateikties , ka mums ļauts piedzimt !
   Mēs varam priecāties un pateikties , ka mums ir bērni !
   Tai jābūt savstarpējai pateicībai un priekam , bet ar to viss pateikts ; tur nedrīkst būt nekādu slēptu aprēķinu – būs , kas uztur …būs , kas pasniedz glāzi ūdens ……………..
   Nevajag manipulēt vienam ar otru ; vajag dzīvot pateicībā par to , kas ir un kā ir !
   Mēs nemākam dzīvot , tālab nastu noveļam uz citiem , jo tā ir vieglāk … izdevīgāk …

 11. LAINE 17.04.2018 at 12:45 - Atbildēt

  Es uzskatu ,ka meita ir pedejā idiote,kura ta izsakās par saviem vecākiem,tur vienkarši labiem vārdiem vietas nav ……

 12. Sanita 17.04.2018 at 12:47 - Atbildēt

  Saule,tāda sajūta ka tu pati esi parazīts.🐯

 13. Inese 17.04.2018 at 12:53 - Atbildēt

  Un vēl-visām mātēm un omēm,kuras te vaimanā par”nabaga pamestajiem vecīšiem”un cietsirdīgo meitu-ikviens vecāks saņem atpakaļ tikai un vienīgi to,ko pats savam bērnam devis.Padomājiet par to kādā vaļas brīdī.

  • Niks 17.04.2018 at 13:23 - Atbildēt

   Tā vis īsti nav. Tu esi nešpetna ragana, kura neciena vecīšus.

   • Inese 17.04.2018 at 13:48 - Atbildēt

    Par ko tieši viņus jāciena? Par to, ka piedzimuši gadus 30-40pirms manis?Tas mani pilnīgi nerausta.Par cilvēku viņus padara ne jau gadu skaits,bet viņu darbi.Un 5 garīgs bērnelis uz ielas samīļos pamestu kaķīti,kamēr nīgrs,sirms un”cienījams”vecis to paspers malā.Vispārinājums,protams,bet ņemts no pašas pieredzes.

    • Strādājoša ome 17.04.2018 at 14:24 - Atbildēt

     Inesīt! Jūs nemaz nezinat to situāciju. Kā varat tik nicīgi izteikties par veciem cilvēkiem. Ja pašai ir negatīva pieredze, tā ir tikai Jūsu. Esiet pati labsirdīga un citi pret Jums būs tādi paši. Nevajag to žulti liet ārā.

 14. mare 17.04.2018 at 13:37 - Atbildēt

  Vecāki mēdz būt dažādi.Un nav ko morāli te kādam skaitīt.Uzaugu kopā ar mammu,kuru pēc tam nepametu līdz viņas mūža beigām.Mamma ,kamēr varēja, ļoti daudz palīdzēja uzaudzināt manus bērnus.Tagad es šo ceļu turpinu ar saviem mazbērniem,jo tā vēlējās arī mani bērni .Bet tajā pašā laikā savā dzīvē ir redzēti dažādi ģimenes modeļi un ,piekrītu,ka tikai pienākuma pēc jau nu nevajadzētu kaut ko šādu darīt.Nezin ,kāda tur pensija aprakstītajiem cilvēkiem,bet tas arī nosacīti.Varbūt,ka savā mūžā nav pietiekoši strādājuši un tādēļ grūtības .Divatā ,ja rokas no dibena neaug,izdzīvot varētu arī Latgalē un uz Romu aizbraukt ciemos.

 15. Sanita 17.04.2018 at 13:46 - Atbildēt

  Skatoties cik veci ir tie vecāki,un kāda patiesībā ir no meitas puses.Lai arī kā tur būtu vecāki ir un paliek vecāki,kas tevi ir izaudzejusi un tas nav apspriežama publiski,negots meitai,mums nevienam nav tiesību nosodīt tos vecākus,bet par meitu liek aizdomāties.

 16. Vēsma 17.04.2018 at 14:16 - Atbildēt

  Cilvēki ir dažādi. Apstākļi ir dažādi. Nevajag apsaukāt otru par maitu,idiotu vai kā citādi. Tas nav smuki. Mēs jau neviens neesam ideāls.
  Pēc raksta autores saprotu, ka nauda tiek sūtīta, tikai tiek izlietota citiem mērķiem, nevis rēķinu maksāšanai. Varbūt meita var samaksāt visus rēķinus un vecīši ar savu pensiju izdzīvo kā māk…
  Vēl ir variants- pansionāts. Tas ir atkarīgs no iespējas, cik var atļauties palī’dzēt ar naudām,jo pansionātā par brīvu nevienu netur. Bet ņemt pie sevis nevajag.

 17. Dzintra 17.04.2018 at 14:26 - Atbildēt

  Par to ir grūti spriest. Ja ir tāds Likums ka vecāki jāņem aprūpē, kad nespēj paši…tad jāņem, ja nav, bērns pats izlems kā darīt. Atkarīgs ko bērns saņēmis no vecākiem, ja cieņu,mīlestību,rūpes, tad to arī vecāki saņems pretīm, ja ne tad spriežiet paši…
  Varbūt bērna dzīve bija īsta elle un ciešanas., tad jautājums- kādēļ tagad viņam jārūpējas par māti, kura nerūpējās par viņu pienācīgi ???

 18. Sky 17.04.2018 at 15:25 - Atbildēt

  Meita , taču , raksta , ka jau pirms vairākiem gadiem aicinājusi vecākus pārcelties uz Romu , bet viņi teikuši , ka Romā negribēšot dzīvot – labāk pie jūras . Tātad – vecāki nerēķinājās ar meitas iespējām , bet vadījās pēc savām iegribām – jūra , saule , peldes ….Bet meitai ir dēls , kuram tolaik bija vajadzīga vecvecāku palīdzība , lai mamma varētu atvilkt elpu no mājas rūpēm , darbiem , pienākumiem . Kāpēc tad viņi nebrauca , bet domāja tikai par sevi , savām ērtībām …?
  Nevajag nevienu nosodīt , jo uz zemes valda cēloņu un seku likums jeb ” kā sauc ,tā atskan ” vai tmldz.
  Ja vecāki ir bērnu mīlestībā un mīlestībai audzinājuši , tad arī rezultāts ir labs ./ Es nerunāju par izdabāšanu , pamperēšanu .., jo tā nav mīlestība ! /

 19. Dana 17.04.2018 at 15:47 - Atbildēt

  Izvēle tiešām nav no vieglajām! Un nevajag apmētāt ar akmeņiem raksta autori – viņa taču cenšas rast risinājumu, un neviens viņas situāciju līdz galam nezin.
  Domāju, ka Romā čiks vien no dzīves sanāks – cilvēki, kas visu mūžu dzīvojuši Latgalē, pēkšņi lielpilsētā, karstumā, jaunos apstākļos, ne vārda no apkārt esošās valodas nesaprot.. Sāks grauzt jaunos itin drīz, vēl jo vairāk, ja paši visu laiku līdz šim nav bijuši atsaucīgi, izjuks i tā ģimene, i neviens nebūs apmierināts – tāds ir mans viedoklis. Varbūt ir iespēja atrast, noīrēt viņiem dzīvoklīti kādā netālā ciematā vai pilsētā tur tomēr vairāk cilvēku apkārt, sadraudzētos ar kaimiņiem varbūt. Meita pati varētu īri pa tiešo maksāt, lai nav tā, ka šķiet, ka sūtītā nauda netiek notērēta lietderīgi.

 20. ligita 17.04.2018 at 18:39 - Atbildēt

  Tiešām kauns,par sievieti, kura pati ir māte!
  Lūdz Dievu, cilvēki Tev neiedos padomu kā rīkoties,,,,
  Kā ar tām ragaviņām…..vai nebūs jāpiedzīvo,tāds pats sarūgtinājums……

 21. Ince 17.04.2018 at 19:30 - Atbildēt

  Tas ir skaidrs, ka vecāki cenšas manipulēt.
  Nepadodies!

 22. ome 17.04.2018 at 20:18 - Atbildēt

  tikai materiāli iespēju robežās cik saprotu sūtīto naudu laikam jau nodzer un nopīpē normāli dzīvojot divatā var izdzīvot TIKAI NEŅEM PIE SEVIS TAD BŪS BEIGAS TAVAI ĢIMENEI

 23. omīte 17.04.2018 at 21:34 - Atbildēt

  Man nekad nav ienācis prātā, ka es varētu nepalīdzēt savam papucim…vecāki strādāja un mūs ar māsu audzināja, skoloja, ja viņi to nebūtu darījuši, tad man tagad nebūtu profesijas un es nevarētu palīdzēt… es domāju, ka vecākiem ir jāpalīdz, tikai jāizvēlas pareizais veids…var jau ar ragaviņām aizvest uz mežu… tikai tad jābūt gatavai, ka pašu arī aizvedīs uz mežu vecumā…

 24. Tulpīte 17.04.2018 at 21:37 - Atbildēt

  Lēmums būs jāpieņem pašai. Ieklausies sevī. Vajag apspriestis ar savu ģimeni. Mierīgi dzīvot nevarēsi, tāpēc padomā un nebaidies pieņemt SAVU lēmumu. Tas ir tavs dzīves pārbaudījums,eksāmens. Cik esi gatava, tāda būs arī atzīme. Nebaidies kļūdīties, ja lēmums būs pareizs, paliks ap sirdi silti. Lai kādi nebūtu vecāki, domā labu par viņiem un esi pateicīga. Tu esi stipra sieviete! Tev sanāks!!! Tavi vecāki nav vieni paši, varbūt sākuma var sarūnāt palīgus tepāt Latvijā. Pirms dzīvot zem viena jumta, vajag iemācities sadzīrdēt – kas viņiem pietrūkst. Laikam sirsnības, uzmanības. Mums visiem gribās būt mīlētiem. Tev būs daudz darba! Tev sanāks! Kad sāksi darīt!, parādīsies skaidrībība. Mēģini! Nepatiks, meklē citu variantu. Tikai nepaliec vienaldzīga, tad cietīs arī tavs mīļais dēliņš, jo pazūdīs sievišķība, mīlestība un ar laiku viss var atkārtoties! Ja mēs pieņemam nepareizu lēmumu, dzīve veidos vēlreis līdzīgu situāciju tik reizes kamēr nokārtosi savu dzīves pārbaudījumus. Pēdējais. mēs paši izvēlamies sev vecākus. Tev ir ļoti svarīgs šī garīga stunda! Lai TEV izdodas!

 25. Undīne 17.04.2018 at 21:50 - Atbildēt

  No esošā raksta samērā grūti saprast kas ir tas, ko vecāki nav devuši, tāpēc, manuprāt lieki būtu moralizēt. Jāatceras vien to, ka dzīves laikā mēs veidojam attiecības un attieksmi pret sevi. Vecāku un bērnu saikne normālos apstākļos ir cieša, un normālu attiecību gadījumā minētā situācija nebūtu izveidojusies.

 26. Ilona 17.04.2018 at 22:07 - Atbildēt

  Bibele ir teikts:Tev bus godat un cienit vecakus,bet ne uzturet.Vari piedavat atmaksat vinu komunalos!Ja vecaki nav rupejusies par saviem berniem ko tad var prasit.kuri vecaki ir ieguldijusi savos bernos tiem vecakiem nav nekas japrasa.Man ir tiesi tads pats variants ka meita nerupejas par savu bernu es jau tagad vinai esmu pateikusi ko esi iesejusi to noplausi.Bumerangs atgriezas!Man loti patika ka macitajs teica:neesi sejis nevari noplaut!Lai vecaki neprasa meitai bet jauta Dievam ko esam izdarijusi nepareizi palidzi Dievs sakartot so situaciju.Varbut mums ir jaludz savam bernam piedosana!Tad Dievs to atrisinas un svetis.Un jums es ieteiktu izmest no galvas vainas apzinu jo tas nav Dievs, bet satans.Lai jusu gimene ir svetita!

 27. Amanda 17.04.2018 at 22:24 - Atbildēt

  Grūti spriest nezinot kāda situācija bijusi augot, taču zinot to, ka tiem, kuri strādājuši PSRS laikos pensijas nav, ne jau tāpēc, ka viņi nebūtu strādājuši, bet gan tāpēc, ka mūsu valdība tā nolemj!!! Man tiešām sirds sāp redzot pilnīgi normālus, bet vecus cilvēkus, kuri vairs nav darba spēju vecumā, sēž uz ielām, lūdz naudiņu parastām ikdienas vajadzībām, nemaz nerunājot par to ka arī medikamenti, bez kuriem vecumā neiztikt maksā ļooti dārgi….. Ir tomēr pienākums parūpēties, vai vismaz finansiāli nodrošinat. Pie sevis mājās var neņemt, bet ir pansionāti. Nezinu, es tomēr uzskatu, ka vecākiem naudu nedrīkst žēlot.

 28. marija 18.04.2018 at 18:39 - Atbildēt

  grūti no malas spriest kāda ir tā ģimene .Man arī naācās pieņemt lēmumu par savas mammas likteni jo viņai bija vecuma demense un nācās ievietot pansionātā regulāri apciemoju bet visu laiku jutu vainas apziņu un arī tagad kad viņa ir mirusi es mocos ar savu sirdsapziņu. Tāda ir dzīve kas var pateikt kas ir pareizi kas nē ,bet es saviem bērniem neko nepieprasu un domāju ka nevajag ar varu kaut ko prasīt arī ja tas ir tavs bērns palīdzībai jābūt no sirds un patiesai tad tādu arī ir vieglāk pieņemt .

 29. Zina 21.04.2018 at 16:11 - Atbildēt

  Nekad no malas nevar zināt, kas notiek citā ģimenē. Manu tēvu arī uzskatīja par ideālu tēvu, vīru. Kamēr vienreiz sasita māti tā, ka māte tika slimnīcā. Tad beidzot arī citi saprata kāda ir patiesā situācija. Tas bija sen. Laukos. Viensētā. Es gan arī tēvam ūdens glāzi nebūtu padevusi. Tikai to piedzīvoto šausmu dēļ. Tā ka jebkurš padoms šeit ir lieks.

 30. Veccmāmiņa. 23.11.2018 at 10:47 - Atbildēt

  Bērniem nav jādzīvo kopā ar vecākiem. Ja vecāki ir maznodrošināti, tad pašvaldība dod pabalstus malkas iegādei, ārstniecībai , zobārstniecībai, komunāliem maksājumiem. Bērniem jāpalīdz nopirkt zāles un pārtiku. Bērniem nav jānodrošina vecākiem dzīvesvieta jūrmalā. Tas, ka nevar nopirkt malku ir meli, jo pašvaldība trūcīgiem dod pabalstu malkas iegādei. Kur paliek šis malkas pabalsts. Aizdomas, ka vecāki ir dzērāji, slinki vai negodīgi. Ir tādi vecāki, kuri bērnus pagādājuši, bet audzinājuši nav, tādiem no bērniem nekas nepienākās. Es pati esmu maznodrošinātā veccmāmiņa, bet ne no viena neko neprasu un ne no viena neko n e ņ e m u, pat tad ja man ko dod ( kauns izrādīt ka neveru pati sevi nodrošināt). Ar pašvaldības pabalstiem un savu darbošanos varu normāli dzīvot. Nevajag lietot alkoholu un smēķēt, tad varēs normāli izdzīvot.

 31. Anonymous 20.01.2019 at 08:46 - Atbildēt

  Man ir nesaprotami kā tas var būt, ka vecāki neko nav devusi?! Sanāk, ka rakstītāja ir izaugusi bērnu namā un tagad vecāki viņu isameklējuši, un pieprasa to, kas viņiem nepienākās…

 32. Anonymous 20.01.2019 at 12:21 - Atbildēt

  Kā var tā rakstīt,viņi ir tavi vecāki,Tu nebūsi veca. Tu jau vēl dzīvi neesi nodzīvojuši,. paies kāds laiks un tavs dēls arī atteiksies no Jums,ko tad.Ja nav labuma, tad tu neesi vajadzīgs, baidās no grūtībām,ka tikai jūsu labklājība laba, veci vecumdienās varat mirt, bez kādiem pārmetumiem ,gan jau saņemsiet visu atpakaļ,tā arī es novēlu!

 33. Aleksandrs 16.02.2019 at 00:37 - Atbildēt

  Es nāku no daudzbērnu ģimenes,mana māte ar tēvu dzēra tik traki,ka rēali par alkohola pudēlem mājās nebija ne kripatas maizes,nerunājot par vaidzīgajām ikdienas lietām,kā higienas preces,drēbes,utt.Mana ģimene staigāja pa izgāztuvi (padomju laikos) meklējot ēdamo,mani brāļi ar māsām un arī es,staigājām ubagojot!Liels paldies,tiem cilvēkiem kas palīdzēja!Tomēr zinu,ka ir arī labi cilvēki uz pasaules. 🙂 Mani divi brāļi,kuram bija tikai 19 gadi,alkohola reibumā peldoties,škīrās no šīs dzīves.Tad 2007.gada,mans otrais brālis kuram bija 21 gads,izdarija pašnāvību,pēc 1 mēneša dzeršanas.Tēvs mums ir miris no galvas tūskas,kas veidojās pēc kritiena alkohola reibumā.Būšu godīgs,man pašām arī bija alkohola problēmas 5 gadi,bet tagad esmu jau kā 8 mēneši skaidrā,un vispār nelietoju,jo reāli pats uz savas ādas esmu izbaudijis reālo alkohola ļaunumu.
  Tagad man ir 26 gadi.Es dzīvoju Pierīgā,man ir palikušas 3 māsas,kurām ir savas ģimenes.Un mums dzīvo mamma Latgalē,kura dažreiz aizraujās ar alkoholu.Lieta tāda,kad mēs bijām ģimenē mazi,mums ģimenē bija vardarbība no vecāku puses,vienaldzība,un isāk sakot apstākļi,kā jau reālā un ĪSTAJĀ alkoholiķu ģimenē.Jautāsiet,kapēc neko nedarija attiecīgās iestādes,bērnunams un tā!Laikam jau tāpēc ka tie bijā 90tie gadi,un bija vienalga. Reāli ir grūti izstāstīt šo visu rakstot…

  Reāli ir tāda situācija,(nezinu par māsām,bet liekas ka arī ir tāpat)
  Viņa man nezvana, neapjautājas kā man iet,kas jauns?
  ZVANA,TIKAI TAD KAD IR IERĀVUSI!VAI SŪTA MAN SMS PAR TO,LAI AIZSŪTU VINAI 20 EIRO,JO VIŅAI NEESOT KO ĒST!(un pēc šadiem gājieniem man pašam nav vēlme zvanīt)
  Jūsu domas,man vaidzētu viņai palīdzēt,un to naudu sūtīt? Pārtiku nopirkt un aizvest nav iespēja,jo tie ir tomēr 250 km uz vienu galu?No vienas puses jā,es saprotu ka tā ir miesīgā māte kas dzemdēja,no otras puses es nespēju tik pāri tam ka biju bez bērnības…

 34. baltaaroze 11.04.2019 at 09:18 - Atbildēt

  Jārīkojas pēc sirdsapziņas, iespēju robežās. Protams, katram paliekot savā vietā. Otru saprast var, kad paši piedzīvo. Tātad – lai cik grūti, jāpalīdz. Tā palīdzēsi sev un savai sirdsapziņai.

 35. Skarbā 11.04.2019 at 14:41 - Atbildēt

  Es savu mammīti mīlu un palīdzu cik vien manos spēkos,tēvs man nav ,zinu kurš ir ,bet dokumentos man ir izdomāts,neeksistējošs cilvēks un man neviens nevarēs vecumdienās neko pieprasīt…
  Kāpēc daudz cilvēki raksta vecāki deva dzīvību tu esi parādā, kāds parāds es nesaprotu … Vai tiem bērniem par kuriem vecāki nav rùpējušies ,vai kuru vecāki ir neglābjami alkoholiķi jājūtās viņiem parādā un jārùpējās par viņiem, jāiedod naudu kārtējai pudelei es uzskatu,ka nevienam nav jājūtās kā parādniekam,bet ir jāgrib no sirds to darīt . Man aug divas meitas kuras mīlu un loloju , nezinu kādas man būs vecumdienas, vai pansionātā büšu ,vai mani kāds apciemos,bet pieņemšu to kā būs tā, būs lemts …