Vanniņas kājām: novērš plakano pēdu un citas ķibeles

05-01-2020

Viens no labākajiem plakanās pēdas (arī citu ar apakšējām ekstremitātēm saistīto problēmu) nepieļaušanas metodēm ir kāju vannošana.

Šīs procedūras labi noņem nogurumu pēc garās darbdienas. Bļodai ar ūdeni pievieno vārāmo vai jūras sāli (1 ēdamkaroti uz litru ūdens), vanno kājas 10 minūtes, pēc tam noskalo ar vēsu ūdeni.

Savukārt 15 minūšu ilgai sodas ūdens vanniņai ņem 1 g pārtikas sodas uz 3 litriem ūdens. Pēc vannošanas tulznas noberž ar pumeku un pēdas augšpusi ieziež ar balzamu, ko pagatavo no 100 g olīveļļas, 40 g sezama eļļas un 10 g A vitamīna šķīduma eļļā.

Ja āda iekaisusi un radušies noberzumi, labi palīdz vanniņas ar priežu skuju vai kumelīšu novārījumu. Pēdu peldēm var izmantot arī ozola mizas, struteņu, trejdaivu sunīša, bērza lapu uzlējumu, pievienojot pārtikas sodu (1 g uz 3 litriem ūdens).

Pēc šīs procedūras tulznas un sacietējusī āda jāieziež ar stipru zilo graudiņu šķīdumu vai 5% jodu. Kurs – viena nedēļa.

Nav viegli uzveikt sacietējušo ādu. Labs palīgs šajā ziņā ir eļļas kompreses. Plānas kokvilnas zeķes samitrina augu eļļā un uzvelk kājās. Tām virsū uzmauc polietilēna maisiņu, pēc tam uzvelk vēl vienu, bet nu jau biezāku zeķu pāri.

Pēc vairākām stundām kompresi noņem un pēdas noskalo ar siltu ūdeni.

Savukārt uz nakti pēdās ierīvē rīcineļļu, kas ne tikai mīkstinās ādu, bet arī dziedēs sasprēgājušās vietas.

loading...