Vai Latvijas klubs tiks Eiropas līgas play-off fāzē? Liels panākums pavisam tuvu un reizē tālu

14-08-2019


Trešdien un ceturtdien Latvijas futbola klubi „Ventspils” un „Riga” aizvadīs atbildes spēles Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā. Ventspils komandai cīņā pret Portugāļu „Vitoria” cerību gandrīz vairs nav palicis, kamēr Rīgas klubs gan pret Somijas HJK atrodas līdzsvarā. Sporta totalizatora „Betsafe” futbola prognozes gan neliecina par lielu optimismu Helsinku klubam daudz parocīgāko apstākļu dēļ.

„Ventspils” ir vienīgā Latvijas komanda, kas spējusi iekļūt Eiropas līgas grupu turnīrā, paveicot to pirms deviņiem gadiem. Kopš tā laika „Ventspils” divreiz bija tikusi līdz Eiropas līgas kvalifikācijas trešajai kārtai un šovasar to paveica trešo reizi, šķietami nonākot pavisam tuvu sava lielā 2010. gada panākuma atkārtojumam. Taču praksē tomēr viss ir citādi, un trešās kārtas pretiniece „Vitoria de Guimaraes”no Portugāles pirmajā spēlē Rīgā apliecināja savu klasi, uzvarot ar 3:0.

„Vitoria” vienība tobrīd bija vairāki apstākļi, kas ļāva ventspilniekiem cerēt uz krietni labāku rezultātu. Portugālē sezona tikai pavisam nesen sākusies, uzreiz draud smags kalendārs, turklāt Rīgā portugāļi ielidoja mazāk nekā 24 stundas pirms spēles. Tagad šādas problēmas draud „Ventspils” komandai, turklāt jārēķinās arī ar Portugālē valdošo klimatu.

Līdz ar to nav ne druskas jābrīnās, ka bukmeikeri „Ventspils” izredzes vērtē kā vēl mazākas nekā Latvijas izlasei pret Portugāles izlasi ar Krištianu Ronaldu priekšgalā. „Vitoria” sastāvā Ronaldu nav, toties ir praktiski drošs bukmeikeru koeficients uz uzvaru savā laukumā (1.04), kamēr „Ventspils” iespējas šokēt un uzvarēt viesos saņēmušas koeficientu 50.00, bet tikšana nākamajā kārtā, proti, uzvara ar 4:1 vai lielāku pārsvaru, tiek uzskatīta par pavisam utopisku variantu, kam koeficienti nemaz netiek izlikti.

Pavisam cita runa ir Latvijas čempionvienību „Riga”, kas savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 pret Somijas HJK un ceturtdien spēlēs viesos. Šāds rezultāts ir parocīgāks somiem, jo viņi varēs atļauties bezvārtu neizšķirtu, kamēr „Riga” bez gūtiem vārtiem Helsinkos vairs par uzvaru divu spēļu summā nevar domāt.

„Riga” ir vēl vairāki iemesli, kāpēc tā nebūs favorīte Somijā. Mačs būs jāaizvada uz sintētiskā seguma, kas mājiniekiem sniegs daudz lielākas priekšrocības nekā tas būtu pie cita kluba, turklāt „Riga” nedēļas nogalē arī aizvadīja ļoti svarīgu maču Virslīgā. Derbijā ar 2:1 tika pieveikta RFS, ieliekot vēl vairākus bruģakmeņus ceļā uz Latvijas čempiones titula aizstāvēšanu, taču „Riga” bosi labprāt būtu savu līderu spēkus pilnībā pietaupījuši Somijai.

Uz „Riga” uzvaru tiek piedāvāts koeficients 4.45, kamēr tikšana nākamajā kārtā, ko iespējams panākt arī ar rezultatīvu neizšķirtu (2:2, 3:3 utt.), saņēmusi koeficientu 3.25. Var argumentēt, ka bukmeikeri joprojām nedaudz nenovērtē Latvijas čempionvienību, kas šovasar sastāva komplektācijā ieguldījusi pamatīgus līdzekļus, taču cieņu uz Eiropas futbola skatuves var iegūt tikai ar uzvarām. Ceturtdien „Riga” būs reāla iespēja to paveikt un pietuvoties Eiropas līgas „play-off” fāzei.

loading...