Vai konkrētas dziesmas atskaņošana var likt mums iemīlēties kādā? Mūzikas terapeites viedoklis pārsteidz

22-01-2020

Tauriņi vēderā, sarkanu rožu klēpji ziedu veikalos un šokolādes sirsniņas katra veikala saldumu plauktos – ir skaidrs, ka Valentīndiena tuvojas straujiem soļiem. Dažās valstīs tic, ka Valentīndienā, pārgriežot uz pusēm ābolu un saskaitot sēkliņas, var uzzināt nākamo bērnu skaitu, taču kā ir ar mūziku – vai var ticēt, ka konkrētas dziesmas atskaņošana var likt mums iemīlēties kādā?

“Skaņa var izraisīt gan pozitīvas, gan stipri negatīvas emocijas un sajūtas. Ir zinātniski pierādīts, ka mūzika spēj gan pazemināt vai paaugstināt sirdsdarbību, nomierināt vai satraukt, uzlabot psiholoģisko un fizisko pašsajūtu,” atklāj mūzikas terapeite Santa Zaula-Dūmiņa.

Mūzika risina nesaskaņas un pat fiziskas problēmas
Tas, vai kāda konkrēta dziesma var likt mums pastiprinātāk izjust mīlestību, ir atkarīgs no tā, kādas emocijas, sajūtas un atmiņas esam noglabājuši zemapziņā. Mūzika var atsaukt atmiņā kādu pagātnes notikumu un likt mums justies kā toreiz, kad dzirdējam šo dziesmu. Terapeite skaidro, ka šīs sajūtas saglabājas mūsos pat uz visu mūžu, paslēpjoties dziļi zemapziņā, taču attiecīgā brīdī pie kādas konkrētas dziesmas var “uzpeldēt” atmiņā. “Tātad gluži iemīlēties mūzika nevar likt, taču atsaukt atmiņā pagātnē piedzīvotos mīlestības pilnos mirkļus var,” skaidro terapteite.

loading...