Vai badoties tiešām ir veselīgi? Profesors Danilāns atmasko populārus mītus

11-09-2019


Badoties ir veselīgi. Ja uzrīko atslodzes dienas, kuņģis atpūšas, iztīrās šlakvielas. Tukši māņi! Kuņģa zarnu trakts ikdienā pats lieliski iztīrās un atbrīvojas no šlakvielām, tam nevajag īpašu palīdzību, uzsver profesors Anatolijs Danilāns. Arī tad, ja ir vēdera aizcietējums, asinīs nenonāk šlakvielas, kuņģis neļauj ar tām piesārņot organismu.

VAIRĀK LASI ANATOLIJA DANILĀNA GRĀMATĀ “DZĪVO VESELS”

Badošanās nav nepieciešama, tai nav zinātniska pamatojama. Ja dienu neēd, nebūs liela nelaime, tas nesabeigs kuņģi un organismu. Taču, ja neēd nedēļu vai divas, noteikti kaitē organismam! Visbiežāk badojas tādēļ, ka vēlas samazināt svaru, tikt vaļā no liekajiem kilogramiem.

Tieši pretēji — ilgstoša badošanās ir vislabākais svara palielināšanas paņēmiens. Jā, ilgi neēdot, svars samazinās, reizēm pat visai kardināli. Taču organisms ir gudrāks, nekā mums šķiet! Izrādās, ka badošanās laikā organismā trenējas, kļūst gudrāka sistēma, kas regulē ķermeņa masu.

Atsākot parasto ēšanas režīmu, šī sistēma apēsto sāk taupīt vēl rūpīgāk. Apetīte kļūst lielāka, nekā bija līdz tam. Ja pēc gadiem salīdzina, kā mainījies svars, kilogramu pieauguma tendence ir skaidri redzama. Turklāt badošanās var veicināt žultsakmeņu rašanos.

Žults ir gremošana sula, ko nepārtraukti izstrādā aknas šūnas. Gremošanas starplaikos šī sula uzkrājas žultspūslī. Daba visu prātīgi izdomājusi — sākam ēst un žultspūslis saraujas, izsviežot žulti, lai palīdzētu sagremot, tikt galā ar taukvielām.

Bada kūres laikā žultspūslis ilgstoši nedabū iztukšoties, pamazām žults kļūst arvien koncentrētāka. Ja ir tendence uz žultsakmeņu rašanos, žultspūslī var sākt veidoties nejaukais akmentiņš.

loading...

1 Comment

  1. Aija 12.09.2019 at 14:19 - Atbildēt

    Profesors Mišels Moslijs (dr. Michael Mosley) zarnu darbību, tajā skaitā zarnu mikrofloras darbību ir pētījis gadu garumā, un viņā grāmatās var diezgan daudz un detalizēti lasīt par zarnu mikrofloras “darbību” , arī gavēšanas ietekmē. Galvenā doma ir tada, ka, neuzņemot pārtiku vismaz 16h, šūnas enerģiju sāk tērēt nevis augšanai (ko tās parasti dara)radot kaudzēm šlakvielu, bet sevis stiprināsanai. protams, vēl viņš runā par daudz dažādām citām pozitīvām lietām, kas rodas no atslodzes.
    Danilāna kungu un viņa viedokļus un ieteikumus ļoti cienu, bet viņš jau arī vienmēr uzsver – kas par daudz, tas par skādi!