Ugunīgi itāļu makaroni ar dārzeņiem

28-03-2018

[1906] Woman's Day Shoot


Makaroni lieliski uzsūc un pastiprina dažādus aromātus. Formas makaronus apvieno ar krāsainiem saulē nogatavinātiem dārzeņiem – nedaudz niknu čili piparu –, lai pagatavotu uzmundrinošu lenču.

SASTĀVDAĻAS
4 porcijas
Sagatavošana 10 minūtes
Termiskā apstrāde 20 minūtes
300g formas makaronu, piemēram, gliemežvāku, radziņu, spirāļu vai caurulīšu
1 sīpols
1 sarkanais čili pipars
2 ķiploka daiviņas
40g melno olīvu bez kauliņiem
6 saulē kaltētu tomātu pusītes
2 selerijas kāti
600g gatavu tomātu
3 ēdamkarotes olīveļļas
25g smalki sakapātu pētersīļu
1 citrona miziņa, rīvēta
50g skaidās sarīvēta parmezāna
Katrā porcijā ir • 486kkal • 17g proteīna • 68g ogļhidrātu, no tiem 11g cukuru • 18g tauku, no tiem 5g piesātinātu • 7g šķiedrvielu

ALTERNATĪVAS SASTĀVDAĻAS
• Lai pastiprinātu svaigo tomātu aromātu, sagrieztu saulē kaltētu tomātu vietā ņem saulē kaltētu tomātu biezeni. 2. solī pievieno 1-2 ēdamkarotes biezeņa, to iemaisot cepto sīpolu maisījumā pirms sagrieztu svaigu tomātu pievienošanas.

• Kopā ar tomātiem pievieno 50g sīki sagrieztu anšovu fileju olīveļļā, pēc tam samazina sīpola cepšanai paredzēto eļļas daudzumu līdz 1 ēdamkarotei.

PAGATAVOŠANA
1. Dziļā pannā uzvāra ūdeni. Pievieno makaronus, ļauj atkal uzvārīties un vienu reizi apmaisa. Samazina uguni un daļēji apsedz pannu. Vāra 12 minūtes vai saskaņā ar norādījumiem uz iepakojuma, kamēr mīksti, bet ar cietu vidiņu. Makaronus nosusina caurdurī.

2. Paralēli smalki sakapā sīpolu, čili un ķiploku. Olīvas pārgriež uz pusēm, saulē kaltētos tomātus sagriež četrās daļās un seleriju sagriež kubiņos. Sakapā svaigos tomātus. Pannā sakarsē olīveļļu un pievieno sīpolu, čili, pusi no ķiploka un selerijas. Cep uz lielas uguns 5 minūtes, bieži maisot.

3. Iemaisa svaigos tomātus, saulē kaltētos tomātus un olīvas. Mērci vāra 3 minūtes, tad liek makaronus atpakaļ uz pannas. Samaisa kopā un pievieno garšvielas pēc vēlēšanās.

4. Atlikušos kapātos ķiplokus samaisa ar pētersīļiem un citrona miziņu. Sadala makaronus četrās bļodiņās un pasniedz, pārkaisītus ar pētersīļu maisījumu un skaidiņās sarīvētu parmezānu.

ŠEFPAVĀRA PADOMI
Šai receptei ideāli der plūmju tomāti, jo tiem ir stingrs mīkstums un mazāk sēklu nekā citām šķirnēm.

Tas, vai šis ēdiens izdosies pikants un nedaudz ass vai īsti ugunīgs, ir atkarīgs no čili izvēles.

Maigs čili makaroniem un dārzeņiem piešķirs asāku noti, bet, ja vēlaties patiešām asu ēdienu, ņemiet 2 asos čili.

SELERIJA
Kraukšķīgā selerija palīdz saglabāt gremošanas sistēmas veselību, pateicoties tās sastāvā esošajām šķīstošajām un nešķīstošajām šķiedrvielām. Selerija, kurā ir daudz folātu un kālija, arī ir veselīga sirdij un veicina normālu asinsspiedienu.

loading...