Ūdens ausī pēc peldēšanās – nopietnāk nekā izklausās

01-07-2015

peldas


Ja, iznākot no ūdens pēc peldēšanās, auss aizkritusi, niez, galva jānoliec uz attiecīgo pusi un viegli jāpavelk auss gliemežnīca – dzirdes kanāls iztaisnosies un ūdens iztecēs. Var arī, kā to daudzi dara, palēkāt uz vienas kājas, noliecos uz leju “saslapināto” ausi.

Paaugstināts mitrums ausī kļūst par ērtu vietiņu visdažādākajām baktērijām. Ūdens var noskalot auss sēra aizsargkārtiņu un, ja tā noticis, tad mikroorganismu intensīvās vairošanās rezultātā var attīstīties ārējais otīts.

Ja ausi piespiežot vai pavelkot jūtamas sāpes, ja tā iekšpusē niez un reizēm parādās izdalījumi, noteikti jādodas pie ārsta.

No tautas līdzekļiem speciālisti iesaka propolisa tinktūru un tējas koka eļļu, kurā samitrinātu vates pikucīti ne pārāk dziļi ievada dzirdes kanālā. Šiem preparātiem piemīt labas pretmikrobu un dziedējošas īpašības.

Toties no turpmākās peldēšanās, lai cik skumji tas arī nebūtu, nāksies atteikties. Vēl vairāk: aptuveni nedēļu nāksies staigāt arī ar nemazgātiem matiem, jo otīta gadījumā nedrīkst lietot pat dušu.

loading...