Tuvi cilvēki. Trīs zelta likumi laimīgām attiecībām ar ģimeni un draugiem

14-08-2023

Foto – Pexels.com, Elina Fairytale

Ir daži ļoti svarīgi noteikumi, lai pareizi un vienlaikus produktīvi sadarbotos ar ģimeni un draugiem. Ja šos noteikumus padarīsiet par savas komunikācijas un mijiedarbības ar viņiem pamatu, tad attiecības ievērojami uzlabosies, un jūs pats kļūsiet mierīgāks un saprātīgāks.

Lūk, šie ir “zelta noteikumi”:

1. Mainīties var tikai cilvēks pats

Jūs neesat radījis šos cilvēkus, tāpēc jums nav viņu jātiesā vai jācenšas viņus jebkādā veidā mainīt.

Saprotiet, ka jums nav tiesību jebkādā veidā mainīt pat savus tuvākos un mīļākos cilvēkus, pat ar vislabākajiem nodomiem. To var izdarīt tikai viņi paši, ja viņi paši to vēlas. Protams, jūs varat viņiem pateikt, ar ko tieši neesat apmierināts, taču galīgā izvēle – mainīt to sevī vai nē – ir viņu pašu ziņā.

Tāpēc vai nu pieņemiet savus tuviniekus tādus, kādi viņi jau ir, vai labāk vispār samaziniet komunikāciju līdz minimumam, ja jūs to nevarat izdarīt.

Tikai nekad nevienu nelauziet, tikai dodiet viņiem iespēju sevi pierādīt un parādīt, vai viņi ir gatavi sevi mainīt, lai, piemēram, nesāpinātu jūs un neradītu nepatīkamu uzvedību, vai nē.

Ja tā – tas ir lieliski, bet, ja nē, nu – tā arī ir viņu izvēle, un tā arī ir jārespektē.

Vienkārši padomājiet paši, vai jums vajadzētu turpināt un atbalstīt šo komunikāciju, vai arī labāk, kā jau teicu, to vienkārši mazināt.

2. Meklējiet pozitīvas īpašības katrā sev tuvā cilvēkā

Koncentrējieties uz to, lai meklētu un atrastu kaut ko labu savos tuvajos un mīļajos cilvēkos. Neuzskatiet viņus par pašsaprotamiem un vienmēr atcerieties, kāpēc jūs viņus mīlējāt.

Galu galā katrā cilvēkā ir kaut kas labs, unikāls un neatkārtojams – jums tikai tas ir jāievēro un, galvenais, par to jāpasaka šim pašam cilvēkam.

Ticiet man, komplimenti vai vienkārši labi, silti vārdi vienkārši dara brīnumus! Tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu mīļotais cilvēks pēc iespējas biežāk parādītu jums savas labās īpašības – vienkārši norādiet uz tām un pēc iespējas biežāk viņu par tām uzslavējiet. Uzsveriet šīs īpašības un sakiet, kā tās jums patīk, un redzēsiet, ka rezultāts ilgi negaidīs.3. Izturies ar sapratni

Izturieties pret savu ģimeni un draugiem nevis tā, kā jūs vēlētos, lai viņi izturas pret jums, bet vispirms tā, kā viņi vēlētos, lai jūs izturētos pret viņiem.

Mēs mēdzam domāt, ka pret saviem tuviniekiem un draugiem mums jāizturas tā, kā mēs gribētu, lai viņi izturas pret mums. Taču tā nav gluži pareiza pieeja.

Mēģiniet ieklausīties, kā cilvēks vēlas, lai jūs pret viņu izturētos, un rīkojieties tieši tā. Piemēram, ja viņš vēlas uzmanību un komplimentus – vienkārši sniedziet viņam tos, pat ja neesat pieradis kādam izteikt komplimentus. Vienkārši to dariet un redzēsiet, kā cilvēks uzplaukst un mainās jūsu acu priekšā.

Vai arī otrādi – ja jūsu mīļotajam cilvēkam reizēm ir nepieciešams miers un klusums, ja viņam ir nepieciešama neliela privātuma deva, tad nelieciet viņam visu laiku visur turēt jums kompāniju.

Aizbrauciet kaut kur ar draugiem vai arī nedaudz pabūt vienatnē ar sevi, bet dodiet cilvēkam iespēju nedaudz pabūt vienam, ja viņam tas patiešām ir svarīgi un nepieciešami.Ticiet man, tad viņš pats ar vēl lielāku prieku atkal vēlēsies visu savu brīvo laiku pavadīt ar jums, jo jūs esat uzklausīts un esat ņēmis vērā viņa vajadzības un vēlmes, un tas vienmēr ir patīkami un ļoti vērtīgi.

Un arī vienkārši vienmēr atcerieties, ka mēs visi esam dažādi, bet, ņemot vērā šos saskarsmes noteikumus, jūs varēsiet izveidot savu komunikāciju un attiecības kopumā ar saviem radiniekiem, draugiem un mīļajiem, un galvenais, lai šīs attiecības būtu pēc iespējas ērtākas un patīkamākas jums abiem, ko es jums no sirds novēlu!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sieviešu “trūkumi”, kas vīriešiem šķiet ļoti pievilcīgi! + Vēl trīs attiecību likumi

Nelaimīgās attiecībās sievietes slimo. Kādas kaites visbiežāk piemeklē?

Pieci vārdi, kas var sagraut laulību. + Vēl pieci raksti par attiecībām!

loading...