“Tuvāk – tālāk” attiecības. Slimīga manipulācija, kurai nav nekāda sakara ar mīlestību!

06-03-2023

Ilustrācija – Pixabay


Daži cilvēki nekad neatzīs, ka jūs viņus patiesi neinteresējat. Šķiet, ka viņi tā rīkojas audzināšanas, pieklājības, kāda labuma, žēluma vai cita iemesla dēļ. Jūs nesaprotat – ko jūs viņos saskatāt? Jūs saprotat, ka jums ir neērti atrasties viņu tuvumā, it kā jūs viņiem kaut ko būtu parādā, bet jūs nevarat atcerēties, kas tas ir.

Visi mēģinājumi izskaidrot sevi un saprast viņu uzvedību beidzas ar to, ka jūs sakāt: “Tu sevi māni, viss ir kārtībā.” Bet tai pašā laikā viņi turpinās uzvesties atsvešināti: it kā atturīgi, it kā bezrūpīgi. Šķiet, ka viņi ir klāt un vienmēr ir gatavi ar jums runāt, taču viņu uzvedība vēsta: “Patiesībā es šobrīd esmu aizņemts/a”.

Jūs aizvien vairāk vajā sajūta, ka uzspiežat sevi. Galu galā jūs vienmēr esat gatavs viņiem kaut ko dot, bet viņi nav gatavi saņemt. Ir tā, it kā šie cilvēki būtu tie, kas izlemj, kad sākt dialogu ar jums un kad to pārtraukt.

Vaina nav jūsos

Jūs noteikti meklēsiet atbildes psiholoģijas grāmatās vai videoierakstos, lai saprastu: kāpēc ir šādi cilvēki un kā pret viņiem izturēties.

Laiks tiks veltīts savu personīgo īpašību uzlabošanai: būt empātiskam, atsaucīgam, pieklājīgam un pacietīgam. Taču ar to it kā nekad nepietiek, lai cik daudz jūs pievienotu prasmes un iemaņas, viņi joprojām uzvedas nomācoši.

Jūs domājat, ka kāds cilvēks tā izturas pret jums, jo esat slikts, un tā izturas pret visiem. Jūs vispār nevarat to novērtēt. Ja cilvēks ir garīgi vesels, viņam nav vajadzīgi paskaidrojumi: viņš skatās, analizē, reaģē.

Pienāks brīdis, kad jums būs vienalga, jūs nolemsiet atteikties no šīm “zvaigznēm” nevis tāpēc, ka viņi ir labāki par jums, bet tāpēc, ka viņi pastāvīgi ir nepieejami. Un, tiklīdz sāksiet dzīvot savu dzīvi, viņi
uzradīsies kā sēnes pēc lietus un sāks prasīt jūsu uzmanību. Viņi kļūs jautri un gādīgi. Viņi aicinās jūs tikties vai piedāvās biežāk piezvanīt. Un jūs pēc veca refleksa noticēsiet labiem nodomiem. Atsāksiet attiecības, bet otrs cilvēks atkal pazudīs. Viņš atkal kļūs jums nepieejams. Tas notiks ļoti bieži.

Atkarībā no balss tembra, vārdu enerģijas, no tā, kā un kad tas tiek pateikts, cilvēka organismā iedarbojas vecie refleksi, un viņš sāk just: sāpes, bailes, nožēlu. Tāpēc mums ir nepieciešams, lai viņi domātu par mums, nevis mēs par viņiem.

Kā darbojas distances manipulācija

NLP to sauc par “tuvāk – tālāk”, tas ir manipulācijas veids, lai piesaistītu cilvēku sev un kontrolētu viņa gribu.

Jūs piešķīrāt viņam vērtību sev, proti, uzskatījāt, ka viņš ir tik svarīgs, neaizstājams, ka jums ir jārūpējas par viņa laiku, pat ja viņš jums dara sliktas lietas, lai uz to pievērtu acis. Un tas viss tāpēc, ka viņš nelaida jūs tuvumā, saglabāja distanci.

Jums vajadzīga sabiedrība, kas jūs psihoemocionāli atbalsta, cilvēkam vienmēr ir vajadzīga psihoemocionāla apmaiņa. Un, ja šādas apmaiņas nav, cilvēks cieš un viņa smadzenēs notiek nevēlami procesi. Tas, ka citi jūs pieņem, ir tāpat kā ēšana, dzeršana un citas pamata lietas dzīvē.

Katram nepieciešama pieņemšana

Bez pieņemšanas cilvēks iegūst fobijas, depresijas un citus psihiskus personības traucējumus.

Jūs noteikti nevēlaties zaudēt šādu cilvēku, jo esat ieguldījis savu laiku, emocijas, finanses. Bet kāpēc jūs joprojām turaties pie viņa? Iespējams, ka viņš reiz jums nācis palīgā un palīdzējis kritiskā brīdī.

Un jūs, cēls cilvēks, kas atceras labu attieksmi, esat uzķēries uz “vienmēr gatavs palīdzēt, tikai pasaki” āķa.

Šī manipulācija darbojas gan ar vīriešiem, gan sievietēm. Ikviens var nonākt līdzatkarības stāvoklī.Atrodiet savus cilvēkus

Jūs nevarat mainīt pasauli. Jūs varat atrast savu vietu kopā ar saviem cilvēkiem.

Jums ir jāpievērš uzmanība savām jūtām. Uz to, kas notiek iekšienē, kad šāds cilvēks jūs izmanto. Runājiet ar viņu. Pastāstiet viņam, kas jūs uztrauc. Neklusējiet. Ja tas nebeidzas, ir pienācis laiks no šīm attiecībām atteikties.

Saprotiet, ka šis cilvēks ir tāds, kas šādi izturas pret visiem, vai varbūt viņš pats ir “tuvāk-tālāk” attiecībās.Kā atbrīvoties no atkarības:

– Atzīstiet, ka ar jums manipulē.

– Ieklausieties sava ķermeņa reakcijā: Vai tagad ir labi vai slikti?

– Nedomājiet par cilvēku, netiesājiet un nemēģiniet izprast viņa rīcību.

– Dariet to, kas jums patīk.

– Uzrakstiet “atvadu vēstuli” un iemetiet to miskastē (to varat darīt katru reizi, kad sākat iekšējo dialogu).

– Izveidojiet jaunu ieradumu: tiklīdz jūs izstiepjat roku, lai rakstītu šai personai, sāciet izpildīt pietupienus. Jūsu ķermenis pateiks paldies!

Nebaidieties nevienu pazaudēt, likteņa lemti cilvēki nepazūd.

Patīkams cilvēks parādīsies jūsu dzīvē, kad iemācāties mīlēt sevi, un labi cilvēki un notikumi vienmēr piesaista mīlestību, protams, ja jūs tos tā sauciet. Rūpējies par sevi!

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!