“Troņu spēles”, Kivičs un hokejs. Noskaidrots, ko šogad visbiežāk “gūglēja” latvieši

11-12-2019

Jau deviņpadsmito gadu “Google” produkts – tīmekļvietne “Google Trends”, ieturoties tradīciju rāmjos, ļauj un jo sevišķi iepriecina interesentus ar jaunāko pieejamo informāciju par populārāko (trending) meklējumu un tendenču kopainu.

Arī šī gada nogalē, kā ierasts, iespējams uzzināt, kas un cik lielā mērā ir interesējis Latvijas iedzīvotājus. Kas ir mainījies kopš pagājušā gada? Vai latvieši vēl joprojām ar lielu aizrautību interesējas par ievārījumu pagatavošanu, receptēm un konservēšanu? Vai ir novērojamas kādas krasas pārmaiņas meklējumu sakarā, vai arīdzan Latvijas iedzīvotājus interesē globāla mēroga aktualitātes un pašmāju jaunumi vienlīdz lielā mērā?

Kā norāda “Google” Baltijas valstu vadītājs Vītauts Kubiļus, šā gada Lietuvas meklēšanas tendences atspoguļoja vietējas nozīmes notikumus, pretēja situācija novērojama Latvijā.

2019. gada apskatā novērojams kas interesants – dažādu visbiežāk meklēto jēdzienu kategoriju augšgalos drīzāk parādās Latvijas iedzīvotāju interese par pasaulē nozīmīgiem, globāliem notikumiem, kurpretim salīdzinoši mazākā mērā par vietējas nozīmes aktualitātēm.

Latvijas iedzīvotāju pamatīgi interesē gan ar seriāla starpniecību atkal aktualizētā Ukrainas pilsētas Černobiļas AES katastrofa, gan postošais ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē, gan arī Eda Šīrana viesošanās Rīgā koncertturnejas “Divide” ietvaros.

Kārtējo reizi apstiprinās arī latviešu pašpiešķirtais tituls – Latvijas iedzīvotāji un hokeja fani ir lielākie un labākie hokeja fani pasaulē. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šķiet, kino skatīšanās paradumus lielā mērā nomainījis pamatīgas intereses uzliesmojums hokeja lauciņā, precīzāk, 2019. gada Pasaules čempionātā hokejā un Kontinentālās hokeja līgas spēļu gaitās.

Populārākie “Google” meklējumi Latvijā 2019. gadā
“Skrāpē un laimē”
IIHF
Čeku loterija
1188
Starppilsētu autobusi
Eiropas Parlamenta vēlēšanas
Černobiļa
Lupy games
Tet
Citadele

Meklētākie notikumi
Eiropas Parlamenta vēlēšanas
Eda Šīrana koncerts
Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē
Staro Rīga
Eirovīzija
18. novembris
Rīgas svētki
“Instrumenti” koncerts
Area 51
Muzeju nakts

Visvairāk meklētās filmas un TV raidījumi
Černobiļa
Troņu spēles
Dvēseļu putenis
Once Upon a Time in Hollywood
Joker
Saimnieks meklē sievu
Sarkanais mežs
Bird Box
Jelgava 94
Caur ērkšķiem uz…

Visvairāk meklētie sporta notikumi
Pasaules čempionāts hokejā
KHL
Mairis Briedis vs Krzysztof Glowacki
Rīgas maratons
WMOC
Baltic Open
Wimbledon
US Open
Rally Liepāja
Rugby World Cup

Visbiežāk meklētās personas vai personu grupas
Eds Šīrans
Andris Kivičs
Rammstein
Egils Levits
Mārtiņš Ķibilds
Metallica
Silvija Plāta
Karls Lāgerfelds
Anastasija Zavorotņuka
Krišjānis Kariņš

loading...