Trīs smagas saslimšanas, kas apdraud tavu suni pēc ērces koduma: kā pasargāt dzīvnieku?

27-04-2020


Kad saule sāk sildīt spožāk un kokiem plaukst lapas, pļavās, krūmos un pat īsi nopļautā zālājā mostas arī mazais, bet ļoti bīstamais kukainis – ērce. Šie kukaiņi ir bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem un vieni no tiem, kas ir ērču visvairāk apdraudētie, ir suņi. Tas skaidrojams ar to, ka suņi, dodoties pastaigās izskrien cauri gan pļavām, kurās aug augsta zāle, gan mēdz iebrist brikšņos. Taisnības labad jāteic, ka ērces apdraud arī pilsētvidē dzīvojošo mājdzīvnieku veselību. Galvenais jautājums – kā dzīvnieku pasargāt?

Kādi līdzekļi var palīdzēt pasargāt suni no ērču kodumiem?

Mūsdienās veterinārajās aptiekās un zooveikalos ir pieejami daudz un dažādi līdzekļi, kas palīdz pasargāt suņus no ērču kodumiem. Nopērkami ir gan skaustā pilināmie pilieni, gan pretērču un insektu, kā arī citu parazītu, siksnas, gan pieejamas tabletes, gan dažādi izsmidzināmie līdzekļi, kuru iedarbība gan ir īslaicīga.

Izvēloties sunim piemērotāko pretērču līdzekli noteikti pirms tam jākonsultējas ar sava dzīvnieka veterinārārstu, jo ne viss, kas ir nopērkams, būs piemērots tieši jūsu sunim. Tā, piemēram, dzīvniekam ar kādām ādas problēmām absolūti noteikti nebūs ieteicami skaustā pilināmie medikamenti. Tāpat vērā jāņem gan suņa vecums, gan svars, gan dzīvesveids.

Līdzekļi, kuru efektivitāte nav pierādīta!

Tādi pretērču populāri līdzekļi, kas vēl aizvien daudzviet nopērkami gan interneta veikalos, gan citur kā dzintara krelles, kas sola pasargāt suni, gan ultraskaņas ierīces, kas it kā atbaida ērces, daudzviet pasaules valstīs jau ir aizliegto produktu sarakstā. Klīnikas “Hīrons” veterinārārste Lita Konopore skaidro: “Nav neviena pētījuma, kas pierādīto šo līdzekļu efektivitāti. Tā ir ne tikai negodīga komercprakse pārdot šādas lietas kā efektīvas, bet arī liela nevērība pret dzīvnieku un viņa veselību.”Daudzviet internetā atrodami arī dažādi dabiski līdzekļi, kas palīdz pasargāt dzīvnieku no ērcēm, tā, piemēram, lavandas aromātiskā eļļa un citas eļļas. Arī par šo līdzekļu efektivitāti un lietošanas iespējām, jākonsultējas ar savu veterinārārstu!

Smagas saslimšanas, kas apdraud suņus pēc ērču koduma

Ja jūs vēl aizvien šaubāties, kāpēc nepieciešams savu mājdzīvnieku pasargāt no ērču kodumiem, minēsim tikai dažas smagas saslimšanas, kas var apdraudēt dzīvnieku pēc šī kukaiņa koduma: babezioze – parazīts babēzija bojā suņa sarkanās asins šūnas un smagu mazasinību, anaplazmoze – suņi kļūst gurdeni, daudz guļ, novēro ēstgribas trūkumu, paaugstinātu temperatūru, kā arī borelioze jeb Laimas slimība. Visas šīs slimības var izraisīt nopietnas izmaiņas dzīvnieka veselības stāvoklī un novēlotos, nepamanītos gadījumos pat dzīvnieka nāvi.

 

loading...