Trīs cilvēku tipi, kuriem piemīt “nabadzības” domāšanas veids. Ja arī tev, tas jāmaina!

04-07-2024

Foto – Pixabay

Trīs pazīmes, kas raksturo cilvēku ar “nabadzīgā cilvēka domāšanas veidu”, kurš nekad nesasniegs finansiālu stabilitāti.

Ir lietas, ar kurām grēko tikai un vienīgi cilvēki, kuri dzīvē nav guvuši panākumus un pat īpaši uz tiem necenšas tiekties. Savukārt turīgi cilvēki no šīm lietām rūpīgi izvairās. Iespējams, ka tieši šīs lietas ir viņu veiksmes noslēpums.

Pamēģiniet noskaidrot, vai jums piemīt šādas trīs īpašības. Vai jūs domājat kā veiksmīgs cilvēks?

1. Pieķeršanās attieksmei pret panākumu trūkumu

Iespējams, no vecākās paaudzes pārstāvjiem jūs dzirdat šādas frāzes: “Jācenšas noturēt jebkuru darbu”, “Mēs nevaram atļauties dārgas un kvalitatīvas lietas”.

Iespējams, bērnībā jums tika teiktas šādas frāzes: “Naudu mēs lieki netērējam, tāpēc var iztikt bez jaunas rotaļlietas”, “Gribi daudz – iegūsi maz” un tā tālāk.




Visi šie vārdi nogulsnējas jūsu atmiņā, un jūs varat gribot negribot sekot šīm nostādnēm, pat vēl neapzināti.

No tā izriet nepareizi finansiāli lēmumi: piemēram, jūs pērkat sev lētus apavus, lai gan izdevīgāk ir iegādāties dārgus un kvalitatīvus. Galu galā, lētos jūs izmetīsiet pēc trim mēnešiem, un būs jāpērk jauns pāris, bet dārgās valkā gadiem ilgi.

2. “Ko cilvēki teiks?”

Ir cilvēki, kuri cenšas būt veiksmīgi un bagāti citu acīs, un tāpēc neievēro elementārus finanšu pratības noteikumus.

Piemēram, saņemot nelielu algu, viņi savus viesus cienā ar melnajiem ikriem un sarkanajām zivīm, cenšoties atstāt iespaidu. Vai arī vecāki, baidoties dzirdēt par sevi nelaimojošas runas, var iztērēt tūkstošiem ietaupījumu savu bērnu kāzām vai pat paņemt kredītu, kuru pēc tam nāksies vilkt ne vienu vien gadu, daudzējādā ziņā noliedzot sevi un vēl vairāk sarežģījot savu finansiālo situāciju.




3. Iepirkšanās – līdzeklis pret stresu

Ir cilvēki, kuri “ēd” stresu, tādējādi nopelnot sev papildu svaru un veselības problēmas. Un dažiem cilvēkiem veids, kā tikt galā ar stresu, ir iepirkšanās.

Taču psihologi apgalvo, ka tas nav “veids, kā tikt galā ar stresu” – jo jaunas lietas vai interjera priekšmeti neatrisina problēmu, kas izraisījusi stresu, tie tikai uz brīdi novērš uzmanību un iegremdē psiholoģiskā komforta ilūzijā.

Rezultātā stress nekur nepazūd, bet tikai nauda tiek tērēta nevajadzīgiem pirkumiem.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā darbojas nabadzības karma? Ieteikumi tās pārvarēšanai

Attīri enerģētiku ar uguni: tiec vaļā no aizvainojumiem, nabadzības, slimībām

Pazīmes, ka uzlikts nabadzības lāsts. Kā to vislabāk noņemt?

Nauda mīl drosmīgos? Strīdīgs psihologa Labkovska viedoklis par bagātību un nabadzību