Katru pavasari daudziem dārzkopjiem rodas jautājumi par to, kā pareizi kopt stādus, lai nodrošinātu to veselīgu augšanu un attīstību.
Svarīgi saprast, ka, lai sasniegtu maksimālu rezultātu, ir pareizi jāveic stādu barošana, ņemot vērā augsnes sastāvu un augšanas apstākļus.
Pirms stādīšanas var būt nepieciešamas divas līdz četras stādu barošanas. Pēc pikēšanas procedūras, kas ir stādu pārstādīšana mazākos konteineros, stādi jābaro.
Pieredzējuši dārzkopji šim nolūkam bieži izmanto mājas šķīdumus un aptiekas līdzekļus, kas nav sliktāki par veikalu mēslošanas līdzekļiem. Portāls rsute.ru no dārzeņu dārzniekiem uzzināja efektīvas barošanas noslēpumu.
Aptiekas līdzeklis stādu mēslošanai
Viens no populārākajiem tomātu stādu barošanas veidiem ir joda izmantošana. Jods, kas pieejams jebkurā aptiekā, palīdz stimulēt vielmaiņas procesus šūnu līmenī, tāpēc tas ir efektīva alternatīva slāpekļa mēslošanas līdzekļiem. Tāpēc daudzi dārzkopji stādu barošanai izvēlas izmantot jodu.
Kā noteikt, vai jūsu stādiem nepieciešams jods?
Lielisks rādītājs, kas liecina par joda trūkumu stādiem, ir augu virszemes daļas bālums un to plānie, iegarenie stublāji. Šīs pazīmes liecina, ka augiem trūkst joda, kas var izraisīt to nokalšanu, ja tie netiek laikus pabaroti.
Kā tomātu stādus barot ar jodu?
Lai pabarotu tomātu stādus, izšķīdina vienu pilienu joda trīs litros ūdens un rūpīgi samaisa.
Tad ar šo šķīdumu apstrādājiet augsni. Šī procedūra palīdzēs stiprināt augus, veicinās to veselīgu augšanu un attīstību, kā arī nodrošinās bagātīgu lielu un garšīgu tomātu ražu.
Jauniem tomātu stādiem pietiek ar vienu laistīšanu ar joda šķīdumu. Šī ir vienkārša un efektīva procedūra, kas nodrošinās augus ar nepieciešamajām barības vielām to veselībai un augšanai.
Neaizmirstiet, ka jods ir efektīvs līdzeklis ne tikai stādiem, bet arī augiem, kas jau iestādīti atklātā zemē.
Joda piedevas palīdz cīnīties ar dažādām tomātu slimībām, piemēram, fitoftorozi un sēnīšu pelējumu. Tomēr, ja jodu lieto, lai ārstētu augus atklātā zemē, deva jāpielāgo konkrētai situācijai.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!
Kā audzēt tomātu stādus maisiņos: vienkāršs veids. + Vēl pieci padomi stādu audzētājiem
Desmit augi, kurus nevajadzētu stādīt blakus tomātiem: paliksiet bez ražas
Kā pašiem pagatavot perfektu augsni tomātu, kāpostu un piparu stādiem?
Rozīņu novārījums – kā tas noder tomātu, gurķu un paprikas stādiem
Ar ko laistīt tomātu stādus, lai izaugtu spēcīgi un ražīgi?