Tīmeklī jauna tendence – nemazgāt matus vismaz mēnesi. Kā to izskaidrot?

19-11-2023

Foto – Pixabay

Ilgstošas matu nemazgāšanas popularizētāji sola brīnumainu efektu, izlaižot iespējamās sekas.

TikTok tīklā parādījās jauna dīvaina tendence “matu treniņš” – nemazgāt matus vismaz 30 dienas.

Dalībnieki to dēvē par “matu treniņu”, apgalvojot, ka, pakāpeniski palielinot laiku starp mazgāšanas reizēm, tiks uzlabota galvas āda un mati, padarot tos veselīgākus.

Saturam ar hashtagu #hairtraining jau ir vairāk nekā 164 miljoni skatījumu. Lielākoties lietotāji publicē video, kuros redzami viņu mati, kas bez mazgāšanas ir kļuvuši biezāki, spīdīgāki un mazāk taukaini.Protams, šī tendence nav balstīta uz kādu pētījumu vai zinātniskiem datiem. Ir tikai viens arguments par labu šādam treniņam: pārmērīga matu mazgāšana ar dažādām ķīmiskām vielām šampūnā var veicināt matu un epidermas izžūšanu. Līdz ar to tiek traucēta matu folikulu barošana, un tas izraisa sausumu, trauslumu un matu izkrišanu.Taču pārmērīga mazgāšana ir biežāk nekā reizi dienā, ne biežāk kā reizi mēnesī. Vienā nesen žurnālā “Skin Appendage Disorders” publicētajā pētījumā konstatēts, ka matu mazgāšana piecas līdz sešas reizes nedēļā nodrošina vislielāko vispārējo apmierinātību ar matu un galvas ādas veselību.

Tomēr jāapzinās, ka optimālais mazgāšanas biežums var atšķirties atkarībā no matu taukainības. Ja jūsu mati ir pārāk sausi, iespējams, mazliet samaziniet mazgāšanas biežumu.

Ja galvas āda niez vai novērojat blaugznas, varat mēģināt biežāk mazgāt matus vai izmantot cita veida šampūnu, kas ir paredzēts jūsu problēmai.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kurās dienās labāk nemazgāt matus? Senču ticējumi

Piecas kļūdas, kuras nepieļaut, mazgājot matus

Sīpolu mizas nemet ārā, bet mazgā galvu. Recepte kupliem matiem

loading...