Tievē tā, lai organisms “nepamanītu”! Anatolija Danilāna stratēģija

08-07-2019

Foto – arsts.lv


Kuru gan neuztrauc, ja uz vēdera vai kājām sāk krāties tauki. Tas bieži izsauc nevajadzīgu nervozitāti, kompleksus un pat nepatiku, sevi apskatot spogulī. Lieka ķermeņa tauku masa (lieks svars) ir būtiska problēma daudziem cilvēkiem.

Šaubu nav, ka aptaukošanās nav tikai kosmētiska problēma, bet vēl svarīgāk ir sirds asinsvadu, smadzeņu asinsvadu, cukura diabēta, aizkuņģa dziedzera, žultspūšļa, locītavu slimību riska faktors.

NO ANATOLIJA DANILĀNA GRĀMATAS “DZĪVO PRIECĪGS UN VESELS”

Šiem cilvēkiem biežāk konstatē sirds infarktu, smadzeņu trieku, cukurslimību, žultsakmeņus, aizkuņģa dziedzera iekaisumu. Resnus cilvēkus traucē nespēks, sirdsklauves, elpas trūkums.

Viņus biežāk piemeklē resnās zarnas vēzis, asinīs viņiem ir palielināts holesterīna un citu kaitīgu vielu daudzums.

Vārdu sakot, cilvēkam ar lieku ķermeņa masu ir lielāka iespēja saslimt ar smagu slimību vai agrāk nomirt. Bez tam arī dzīves kvalitāte viņiem ir ļoti slikta. Pat pašnāvnieku ir vairāk aptaukojušos cilvēku vidū. Patiešām, ļoti daudziem cilvēkiem veselības stāvoklis krasi uzlabojas, ja izdodas “nomest” liekus kilogramus.

Laime ir tik tuvu! Jāmetas tik iekšā un lieta darīta. Vienkārši un skaidri! Tomēr, tomēr… Nav ne vienkārši, ne skaidri. Par spīti šķietamai vienkāršībai, ietekmēt ķermeņa masu ir ļoti grūti. Rūpīgi novērojumi skaidri pierāda, ka aptuveni divas trešdaļas cilvēku, kas samazinājuši ķermeņa masu, gada laikā to atgūst, bet 5 gadu laikā to atgūst gandrīz visi.

Vai tiešām tik ļauni? Tiešām gan! Lieks svars ir viena no aktuālākajām medicīnas problēmām. Tāpēc ļoti svarīgi ir ievērot mūsdienīgus norādījumus lieka svara samazināšanā un nepieļaut tās kļūdas, ko Rietumeiropa, ASV un Austrālija ir pārbaudījušas piecdesmitajos, sešdesmitajos, septiņdesmitajos, astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados.

Tātad atrodamies būtiskas dilemmas priekšā — ir ļoti svarīgi samazināt lieko tauku masu, bet, izlasot šos ne visai priecīgos datus, māc šaubas, vai maz vērts te kaut ko darīt.

Ir vērts! Metīsimies tik iekšā! Bet pirms tam labi jāpārdomā daži noteikumi, kas jāievēro ļoti stingri. Pirmkārt, skaidri jāapzinās, ka ķermeņa masa (svars) ir stabila konstante, kas tiek regulēta neparasti cītīgi, un ka ļoti daudziem cilvēkiem to ietekmēt nav izdevies.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā!

Lasīt tālāk: 1 2 3
loading...