Tevis dēļ izkusīs Antarktīda un Grētai nebūs nākotnes! Ksenija Andrijanova par agresīvo apzinīgumu

02-11-2019

“Vai tev kādreiz ir licies, ka sabiedrībā aktuālās vērtības izraisa trauksmi, un nav svarīgi – vai tās ir reklāmas uzspiestas pseidovērtības, vai kaut kas tāds, kam tiešām ir mērķis un jēga? Nu, lūk, man liekas, ka šobrīd visa ir mazliet par daudz,” Facebook raksta uztura speciāliste Ksenija Andrijanova.

“Jau vidusskolā mani sāka bombardēt ar vēstījumu, ka neesmu gana laba. Svars ne tāds, pupi ne gana lieli, nepieder šī un šī zīmola drēbes, un matus es mazgāju ar kaut kādu draņķi, nevis laumiņu putekļu ekstraktu. Uz žurnāliem fotošopētas beibes, instagramā samākslotas influenceres, kamēr tu sēdi ar pliku dirsu bijušā vīra izstaipītā t-kreklā ar 5 krokām uz vēdera. Nekas cits neatliek, ka domāt, ka tavs ķermeni ir draņķis, bet tu esi neglīta bomzene.

Vienu brīdi es atteicos vārīties dīķī, kurā ar izdomām skatās uz katru tavu kilogramu un lien iekšā krūšturī, lai apskatītos zīmola nosaukumu, atsekoju visām slavenībām, pārtraucu laika pavadīšanu ar šādiem tādiem cilvēkiem un sociālajos tīklos izveidoju sev gaumīgu intelektuālu burbuli.

Dažus gadus bija OK, un tad nāca šis – tu atkal neesi gana laba, bet ne tāpēc, ka mugurā ne tāds zīmols. Šoreiz tu nepareizi domā un ne gana cīnies.

Paņēmi polietilēna maisiņu, lai tajā ieliktu puskilo mandarīnu? Tevis dēļ sakarsīs zeme, izkusīs Antarktīda un Grētai Tūnbergai nebūs nākotnes.

Palūdzi bārā, kur atnāci slīcināt bēdas, kokteiļa salmiņu? Noslīcinās tevi. Jūrā, kurā ir daudz atkritumu, protams.

Esi vegāns? Vienmēr atradīsies krutāks vegāns, kurš pastāstīs, ka tu esi neriktīgs, jo nedrīkst priecāties, ka Makdonaldā ir augu maltītes opcijas – īsts vegāns tajā kapitālisma perēklī dranķus neēd.

Neesi feministe un necīnies par vienlīdzību? Atšujies, nelaime, tad noteikti ēd arī vīriešu dzimuma zīdaiņus pusdienās.

Neesi adoptējis patversmes kaķi? Paskaties, viņš taču raud. Kā tu vari paiet garām?

Brauc ar mašīnu un nevēlies pārsēsties uz sabiedrisko? Tu esi iemesls, kāpēc Rīga neattīstās, remonti nekad nebūs pabeigti un bērni krīt peļķēs.

No katra stūra signalizē par pareizām vērtībām, neaizmirstot atgādināt, ka neesi gana labs, ne tā domā, ne tā izsakies, ne gana rūpējies. Tikai, ja agrāk tika aizskarts tavs ķermenis, kas tāds apvalciņš vien ir, tagad lien dziļāk, domās un dvēselē.

Man patīk, kad cilvēks ar savu rīcību iedvesmo, netiesājot citus. Man nepatīk, kad mēģina “guilt tripot” idejā, liekot dzīvot ar vainas izjūtu, ka šodien neesi izglābis 10 vaļus, divas Āfrikas un vienu Čaka ielu.

Visi varētu vienkārši mazliet aiziet dēt. It īpaši tie, kuri šo tekstu uztvers burtiski un pārāk nopietni.”

loading...