TESTS. Pasaki, ko pirmo ieraudzīji mistiskajā attēlā!

10-07-2017

sieviete_galvaskauss

Apskatiet attēlu, ilgi nedomājot un paturiet prātā pirmo, kas ienāks prātā – kas tajā attēlots?

Visdrīzāk, ieraudzījāt galvaskausu. Bet, ieskatoties ciešāk, sapratāt, ka vispār jau tas nemaz nav galvaskauss! Attēlā redzama sieviete, kura sēž, noliekusi galvu starp ceļiem un aptvērusi to rokā.

Šķiet, attēlotā sieviete cīnās ar ļoti spēcīgām emocijām. Kas attiecas uz galvaskausu, tas ir diezgan baiss un rosina skumjas domas par esamības zūdošo dabu, bet šīs konstrukcijas sarežģītība ir tik smalka un skaista, ka padara galvaskausu par mākslas darbu.

Iespējams, tāpēc ilūzijas ar galvaskausu ir tik interesantas un populāras.

Šai ilūzijai ir arī slēptā nozīme. Psihologi to skaidrotu aptuveni šādi.

Lasīt tālāk: 1 2 3
loading...

1 Comment

  1. lāpītāja 27.10.2016 at 16:14 - Atbildēt

    Protams, ka uzreiz ieraudzīju sievieti, vieglā asociācija, ka tas varētu pretendēt arī uz galvaskausu acu mirklī tiek veselā saprāta uzreiz noraidīta, jo galvas kauss tā neizskatās, tie viļņainumi priekšplānā un atveres sānos NAV raksturīgas normālam galvaskausam. Tāpat nepiekrītu “psiholoģiskajām “dalījumam. Vis drīzāk tie, kas bildi asociē ar galvaskausu ir nevis stiprie cilvēki (ak kāds gan viltīgs paņēmiens celt pašapziņu),bet tagad savairojušies “gotikas” modes upuri, kuri tērpjas melnā, atbilstoši krāsojas un klausās šīs mūzikas stiku, tiem jau galvaskausi rēgojas visur. Lai viņiem tā tiek, ja patīk, bet vai viņi ir tagad tie stiprie, ha, ha…