Tautas līdzekļi pret diatēzi: olu čaumalas, bērza sveķi, kapmirtes ziede

02-12-2018

olu_chaumalas

Olu čaumalas

Olu nomazgā, novāra cietu, atdzesē un noloba. Čaumalai noņem iekšējo plēvīti, izžāvē un kafijas dzirnaviņās samaļ pulverī. Aptuveni 1/4 tējkarotes pulvera izšķīdina ēdamkarotē svaigas citrona sulas.

Atbilstīgi bērna vecumam maisījumu lieto 1–3 reizes dienā pēc ēšanas, atšķaidītu vārītā ūdenī attiecībā 1:1.

Pulveri sagatavo vienai dienai un uzglabā vēsā vietā stikla vai porcelāna trauciņā ar vāciņu. Atkarībā no slimības rakstura un smaguma ārstēšanās kurss ilgst 1–3 mēnešus.

Šo recepti var izmantot ne tikai diatēzes, bet arī neirodermīta ārstēšanai.

Kapmirtes ziede
Jau slavenais viduslaiku dziednieks Paracelzs diatēzes ārstēšanai ieteica ziedi, kas pagatavota no kapmirtes. Deviņas svaigas vai žāvētas, bet sasmalcinātas auga lapiņas apcep ēdamkarotē izkausēta sviesta līdz zeltīti brūnganai krāsai.

Lapiņu smalkumi nepārtraukti jāmaisa, lai tie nepiedegtu. Pēc tam atdzesē un ar iegūto ziedi apziež problemātiskās vietas, kas iepriekš nomazgātas ar bērnu ziepēm un sausi noslaucītas.

Ārstēšanās sākumā iespējama kaites saasināšanās, taču no tā nevajag bīties – ziede izārstēs diatēzi uz visiem laikiem. Pēc tam kad diatēze pazudusi, bērnu kādu laiku (mēnesi vai pat ilgāk) no rīta un vakarā ieteicams mazgāt piena vannā (3 litri piena uz 10 litriem ūdens).

Šī ziede palīdz arī pret medikamentozo diatēzi.

Bērza sveķi
Ņem vienādās daļās (pa tējkarotei) bērza sveķus, jodu, olas baltumu un tvaikos izkausētus cūku iekštaukus. Visu rūpīgi sajauc, un – zāles gatavas. Ar ziedi apsmērē problemātiskās vietas. Iesākumā, kad brūcītes ir atvērtas, jāuzziež pavisam nedaudz, jo sastāvā esošais jods izraisa dedzināšanu. Pakāpeniski, brūcītēm sadzīstot, šīs nepatīkamās sajūtas pazudīs. Un pazudīs arī diatēze.