Svaigas bietes: superlīdzeklis sirdij, pret iekaisumu, vēža profilaksei

21-10-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Svaigas bietes veselīgas sirdij
Svaigas bietes pamazina arteriālo spiedienu par 4-5 punktiem dažu stundu laikā. Tas notiek, pateicoties bietēs esošajiem dabīgajiem nitrātiem. Organisms tos pārvērš par slāpekļa oksīdu, kas atslābina un paplašina asinsvadu, pazeminot augstu asinsspiedienu.

Kā zināms, nitrātus lieto stenokardijas un sirds nepietiekamības ārstēšanā. Glāzei biešu sulas ir līdzīga iedarbība.

Tieši tāpēc sportiski lieto biešu sulu. Svaigas bietes paaugstina izturību par 16%, pateicoties tieši slāpekļa oksīdam.

Piesardzības pasākumi
Ja veselības uzlabošanai lieto svaigas bietes, izvairies no košļājamās gumijas, jo šis produkts apstādina slāpekļa oksīda veidošanos. Interesanti, kāpēc? Draudzīgās baktērijas mutē pārvērš nitrātu par nitrītu, kas savukārt organismā pārvēršas par slāpekļa oksīdu.

Bietēs esošais betaīns mazina iekaisuma procesus un sargā pret bojājumiem, ko izraisa sirds veselībai kaitīgi ekoloģiski faktori.

Pret iekaisumu un vēža profilaksei
Fitonutrienti piešķir bietēm skaisto krāsu, tiem arī piemīt pretvēža iedarbība. Biešu ekstrakts noderīgs ļaundabīgo šūnu apkarošanai.

Svaigas bietes uzlabo organisma imūnfunkcijas, pateicoties augstajam C vitamīna saturam, šķiedrvielām, kālijam un mangānam.

Bietēs esošais B vitamīns pazemina insulta risku, kā arī ir ļoti veselīgs grūtniecēm. Folāts piedalās daudzos organisma procesos, bet tā deficīts ir bīstams topošajām māmiņām. Biešu sula attīra asinis, kā arī novērš rīta nelabumu.

Avots: “Fithacker”

loading...