Suņus čipēs tikai profesionāļi, vēl jāvienojas par pasu izsniegšanas un reģistrācijas laiku

12-04-2019

kucens_pavasaris

Lai gan īpašniekiem vairs nav jāsatraucas par savu dzīvnieku drošību, jo 10. aprīlī Saeimas deputāti pārliecinoši ar balsu vairākumu lēmuši čipēšanu arī turpmāk atļaut veikt tikai sertificētiem veterinārārstiem, tomēr vēl nav panākta vienošanās par atbilstošāko vecumu līdz kuram sunim ir jāsaņem pase un viņu jāreģistrē LDC, teikts Latvijas Veterinārārstu biedrības paziņojumā.

Zemkopības ministrija piedāvāja to paveikt 3 mēnešu vecumā, tomēr deputāti iebilda, uzskatot, ka to vajadzētu darīt, iespējams, pat pirms 2 mēnešiem. Tāpēc, šī jautājuma skatīšanu Tautsaimniecības komisija nolēma atlikt uz 3. lasījumu.

Ja Latvija vēlas kļūt par atbildīgu dzīvnieku turēšanas valsti, kārtība ieviest ir jāsāk ar kuces īpašnieku, pārliecināta LVB priekšsēdētāja. Neviens kucēns nedrīkst tikt atdots tālāk bez pases un reģistrācijas LDC.

Tomēr šādiem nodomiem liek šķēršļus atsevišķi aktīvisti, kuru mērķis esot turpināt haosu, uzskata veterinārārstu biedrībā.

“Ja pret likumdevēja priekšlikumiem, ar kuriem ir ieviesta stingrāka kārtība, notiek pretdarbība, tas norāda uz to, ka esam uz pareizā ceļa un tas jāturpina”, skaidro LVB priekšsēdētāja.

loading...

2 Comments

  1. Сергей 13.04.2019 at 00:14 - Atbildēt

    Бpocить кypить нaвceгда всего за день? Лeгкo, нo только этим дедовским методом – http://bit.ly/lastsig Излeчит дaжe опытных курильщиков с 30-40 летним стажем. Кypил 26 лет пo пaчкe-полторы вдeнь, но бросил без физический и моральных усилий за 1 день!q

  2. aizdevumus 13.04.2019 at 01:32 - Atbildēt

    Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10 000,00 līdz €50,000,000. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

    WhatsApp vai zvaniet: + 1201865546