Sunīte dzīvoja piesieta laukmalē, līdz notika nelaime. Patversme dalās ar Džīnas stāstu

14-04-2019
facebook.com/Tukuma-dzīvnieku-patversme

facebook.com/Tukuma-dzīvnieku-patversme

Ciemata nomalē, lauka malā piesieta sunīte. Viņas novietojumam īsti nevar atrast nedz pielietojumu, nedz rast kādu loģisku secinājumu. Suns dzīvo uz vientuļas salas. Grāvja otrā pusē bijušas kūtiņas, ģimenes dārziņi, kurus būtu grūti par tādiem nosaukt, un uz plašā lauka fona, zem līgana bērza koka dzīvo attēlā redzamā sunīte, vēsta Tukuma dzīvnieku patversmes Facebook lapa.

Cilvēkam, kurš nejauši ierauga šo no pasaules nošķirto sunīti, redzētais neiziet no prāta. Arī saimnieks kaut kur it kā esot. Arī puslīdz pabarota. Vientulība neietilpst nevienā dzīvnieku aizsardzības pantā, un tā viņa tur eksistē. Draugu sunītei nav daudz – kāds nejaušs garāmgājējs un bērzs, kurš vasarā pasargā no saules karstuma, bet rudenī dāvā sunītei biezu lapu paklāju ap necilo būdiņu.

Sunīte nav sterilizēta un tam visam ir sekas – kucēni. Kāds nezināms “labdaris” tos pa nakts melnumu aiznes un nekas neliecina par viņu esamību. Tik vien kā piesietās sunītes skumjais acu skats par zaudējumu.

Kāda vietējā iedzīvotāja suns, augumā daudz lielāks par mazo sunenīti, jau vairākus gadus redzēts pie viņas regulāri piestaigājam. Suņa saimnieks aizrādījumu izliekas nedzirdam. Un kurš dēļ suņa ies naidu celt?! Bet policijai vajag dokumentālus pierādījumus. Kurš nu ies un novaktēs? Tā nu viss ritēja ierasto gaitu, līdz pienāca šis liktenīgais pavasaris, kad ar sunenīti notika nelaime.

Pavasara meklēšanās laikā lielais suns bija devies ierastajā maršrutā. Un sekas šim kāzu laikam bija bēdīgas – sunītei vai nu tika izrauta dzemde, vai nu notikusi tās izkrišana. Cik ilgi, to neviens nezina, bet mēs satikām sunenīti šādā stāvoklī. Viņas būdā gulēja milzīga auguma suns, bet vi,aa pati bija saritinājusies uz plikas zemes.

Čipa viņai nav, un taisnību sameklēt nav iespējams. Neviens neko nezina un nav redzējis. Sunītei tika sniegta palīdzība un veikta operācija – sterilizācija. Klibajai kājai veica rentgenu, lūzums nav redzams, bet sasitums ir, jo ejot sunīte kāju pie zemes neliek, saudzējot to. Visskumjākais šī notikuma fakts ir sunītes vecums, viņai esot 14 gadi.

Nu visas bēdas sunītei garām! Operācija izdevās, un ļoti jācer, ka nesāksies kāda infekcija vai iekaisuma process. Vajadzīgas antibiotikas, miers, siltums un labs ēdiens.

Šie pamestie, nodotie, nepieskatītie dzīvnieki ir mūsu sabiedrības seja! Normālā zemē pat, ja sunītes saimnieks būtu vecs un nespējīgs vai pat miris, apkārtējo attieksme nepieļautu dzīvniekam ciest!

Atbildībā pret dzīvo radību, vai tā paša vai sveša, par to kāds uzņemtos rūpes neatkarīgi no piederības.

Apliecinot savu atbildību un izrādot labo gribu palīdzēt nelaimē nonākušam dzīvniekam, aicinām atbalstīt mīļās Džīnas atveseļošanos un jaunu māju cerību laiku, piezvanot 90006089!

loading...

2 Comments

  1. anna 14.04.2019 at 17:03 - Atbildēt

    Atsaucos Jūsu aicinājumam…. Lūdzu pastāstiet gan, kā tagad sunīte jūtas.

  2. Сергей 16.04.2019 at 20:47 - Atbildēt

    Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektroenerģiju, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku visiem izlasīt šo rakstu – https://utka.su/saveenergy Es to esmu izmantojis kopš decembra, un rēķins patiešām ir kļuvis mazāks!